آغاز بکار همایش فرصتهای سرمایه‌گذاری در حمل و نقل ریلی

آغاز بکار همایش فرصتهای سرمایه‌گذاری در حمل و نقل ریلی

خبرگزاری آریا- همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی امروز یازدهم آذر در تهران آغاز بکار­کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا، یکی از نقش های مهم راه‌ آهن در جذب سرمایه، فراهم کردن بستر تعامل بین فعالان صنعت و سرمایه گذاران و سایر تامین کنندگان مالی از جمله سیستم بانکی، تامین کننده مالی خارجی، بازار سرمایه و صندوق توسعه ملی است و به همین دلیل تلاش می شود در این همایش، جزییات طرح ها و مشوق های سرمایه گذاری در توسعه خطوط ریلی کشور تشریح شود.
بر اساس قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی کشور، سهم حمل و نقل ریلی در جابجایی بار باید به ۳۰ و در جابجایی مسافر به ۲۰ درصد کل کشور برسد و این امر، مستلزم وضع و تشریح قوانین حمایت از سرمایه گذاران و نیز، تشویق سرمایه گذاران به حضور در این بخش به عنوان یکی از پیشران های توسعه صنعت ترانزیت و حمل و نقل کشور است.
از جمله محورهای همایش؛ معرفی بسته های تشویقی به منظور کاهش ریسک و افزایش بازدهی راه‌آهن، معرفی ظرفیت های بازار سرمایه و تامین مالی، توسعه ایستگاههای مبتنی بر حمل و نقل ترکیبی و همچنین توسعه ترمینال ها براساس حمل و نقل ترکیبی و نیز فعال سازی کریدورها و اتصال مراکز تجاری و صنعتی به شبکه ریلی است.
به گفته مسئولان راه آهن در حال حاضر بخش زیادی از پروژه های ریلی به دلیل کمبود منابع و اعتبار و یا حتی آماده نبودن پروژه ها به اهداف خود نرسیده اند بنابراین درصدد طراحی یک فرآیند پربار هستند تا به تعامل زنده، پویا و اثرگذار در حوزه سرمایه گذاری دست یابیم.
در همایش­ امروز ­که در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما در حال برگزاری است، علاوه بر وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن، جمعی از سرمایه گذاران و از جمله مسئولان شبکه بانکی و فعالان صنعت حمل و نقل ریلی حضور دارند ­و به بررسی ابعاد مختلف سرمایه گذاری از جمله ابعاد حقوقی و اقتصادی این امر می پردازند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *