دوره آموزشی حمل و نقل مواد خطرناک برگزار شد

دوره آموزشی حمل و نقل مواد خطرناک برگزار شد

خبرگزاری آریا- نخستین دوره آموزشی حمل و نقل مواد خطرناک با حضور مسوولان پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آغاز به کار کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا، در این دوره آموزشی مشترک، که با هدف رسیدن به ادبیات مشترک بیشتر بین پلیس راه با ماموران راهداری و رانندگان به عنوان سه ضلع صنعت حمل و نقل برگزار شده، جمعی از مسوولان پلیس راه در استان‌ها و مدیران ادارات کل راهداری استان‌های سراسر کشور حضور دارند.
سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در این مراسم، با اشاره به اینکه بر اساس مقررات، رانندگان خودرو‌های حمل مواد خطرناک باید در بدو کار، دوره‌های آموزشی را طی کنند گفت: برای ارتقای استاندارد‌ها و ایمنی بیشتر، دوره‌های ضمن خدمت برای این رانندگان درنظر گرفته می‌شود.
سردار حمیدی اصلاح روند موجود و شناسایی مشکلات در رویه کنونی را مهمترین هدف برگزاری این دوره به صورت تعاملی دانست و گفت: آموزش چهره به چهره تاثیر بیشتری از آموزش‌های دیگر دارد و با توجه به اهمیت بالای ایمنی حمل مواد خطرناک، برگزاری این دوره مشترک امری اجتناب ناپذیر بود.
در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی همچنین، عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت‌: مبنای ایمنی شناخت است و باید با افزایش شناخت و آشنایی رانندگان با ابعاد مختلف حمل مواد خطرناک، ابعاد احتمالی خطرات ناشی از حمل مواد خطرناک را کاهش داد.
حسن نیا افزود: سازمان راهداری وظیفه خود می‌داند که در جهت کاهش تصادفات همراه با پلیس راه باشد و برپایه دو عنصر علم و آمار تاثیر گذار باشد.
سلیمانی رئیس مرکز آموزش سازمان راهداری هم در این مراسم، شناسایی و رتبه بندی مواد خطرناک، آشنایی با شیوه‌های حمل این مواد و اقدامات اضطراری در زمان حادثه را از جمله اهداف این دوره برشمرد.
وی افزود: در تمام دنیا، مدیریت واحدی بر پلیس راه و مدیریت راهداری اعمال می‌شود که در حال حاضر در کشور ما اینگونه نیست، اما می‌توان با برپایی چنین دوره‌های آموزشی مشترکی، به زبان مشترک دست یافت.
سلیمانی افزود: در سه هفته آینده، چهارصد نفر از کارشناسان و مسوولان سازمان راهداری و پلیس راه از استان‌های مختلف کشور آموزش می‌بینند و می‌توانند این دوره‌ها را در استان و محل خدمت خود، به سایر همکاران و مجموعه خود منتقل کنند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *