فاز دوم هفتمین شاهرگ شهر؛ ۲۵ اسفند ماه به بهره‌برداری می‌رسد

فاز دوم هفتمین شاهرگ شهر؛ 25 اسفند ماه به بهره‌برداری می‌رسد

خبرگزاری آریا- فاز دوم بخش شمالی خط ۷ مترو به‌طول ۷/۵ کیلومتر و با ۳  ایستگاه هلال احمر، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری آریا و به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، اضافه شدن ایستگاه جدید(هلال احمر)، تامین و نصب بلندترین پله‌برقی ایران در این ایستگاه، بهره‌برداری از سیستم‌های مخابراتی و ارتباطی، بهره‌برداری از سیستم مکانیزه کنترل قطار و تجهیزات (سیگنالینگ) با بهترین برند جهانی در اوج تحریم‌ها از فعالیت‌های شاخص انجام شده در فاز دوم بهره‌برداری به شمار می‌آید.
ایستگاه هلال احمر در خیابان هلال احمر و مابین ایستگاه‌های مهدیه و بریانک واقع شده است که با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان ضمن دسترسی به ایستگاه‌های این خط به ایستگاه‌های اتوبوسBRT مولوی و خاوران دسترسی خواهند داشت.
کل مسیر این پروژه به صورت زیرزمینی اجرا شده و یک دپو-پارکینگ در ابتدا خط و یک پارکینگ در انتهای خط در نظر گرفته شده است.
ایستگاه‌های دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت که به علت وجود برخی مشکلات از جمله نقص در سیستم تهویه و سیگنالینگ تعطیل شده بود با رفع این نواقص و ایمن سازی دوباره راه‌اندازی می‌شود.
گفتنی است بهره‌برداری از خط هفت مترو تهران سبب می‌شود، مناطق مسکونی حاصل ازگسترش شهر که در محدوده عبور خط هفت قرار دارند دسترسی آسانتری به مناطق مرکزی داشته باشند و ازحجم اتومبیل‌هایی که به قصد مراجعه به مرکز شهر وارد بزرگراه‌های یادگار امام، چمران، شهید همت وشهیدآیت‌الله حکیم، شهید محلاتی و بسیج می‌شوند،کاسته خواهدشد و همچنین با بهره‌برداری کامل، بیش از یک میلیون مسافر در روز می‌توانند با این خط جابه‌جا شوند.
خط ۷ مترو تهران به‌طول ۲۷ کیلومتر و ۲۲ ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان بوستان در سعادت آباد ختم می‌شود.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *