فرهنگ رو به جلوی ترافیک در کشور

فرهنگ رو به جلوی ترافیک در کشور

خبرگزاری آریا- فرمانده انتظامی استان گفت: یکنواختی جاده های کویری از جمله محور بین المللی تهران-مشهد، همچنان علت اصلی سوانح رانندگی در سمنان است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پلیس، سردار “روح الامین قاسمی” اظهار داشت: طرح انتظامی – ترافیکی نوروز ۹۸ با حضور ۵ هزارمامور پلیس در استان سمنان همزمان با سراسر کشور به اجرا در آمد.
وی با اشاره به استقرار ۶۰ ایستگاه موقت انتظامی و ترافیکی در جاده های استان و ارائه خدمات به مسافران، گفت: یکی از مهم ترین ماموریت های ما در این طرح، کاهش تلفات سوانح جاده ای بود.
قاسمی با بیان اینکه تعداد کشته شدگان سوانح رانندگی در نوروز ۹۸ در سمنان ۲۰ تن بوده است، تصریح کرد: بی توجهی رانندگان ناشی از خستگی و خواب آلودگی عامل ۶۰ درصد از سوانح رانندگی است.
وی، تجهیز پلیس به ابزار نظارتی هوشمند و الکترونیک، اصلاح نقاط حادثه خیز جاده ای و تقویت امنیت وسایل نقلیه را از عوامل مهم و تاثیرگذار در کاهش تلفات سوانح رانندگی عنوان و بیان کرد: در نوروز امسال با همکاری سایر دستگاه ها نظارت بر رفتار ترافیکی رانندگان در استان سمنان به مراتب تقویت شد.
قاسمی، یکنواختی محورهای کویری سمنان به ویژه جاده بین المللی تهران-مشهد را همچنان عامل اصلی بروز سوانح رانندگی از جمله واژگونی ها دانست و تاکید کرد: پلیس از نهادهای عمومی و خصوصی که در این حوزه پیشنهاد و طرح های اجرایی ارائه کنند، حمایت خواهد کرد.
فرمانده انتظامی استان سمنان در پایان از همکاری مطلوب رانندگان و مسافران نوروزی با پلیس و توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی قدردانی و تصریح کرد: بی تردید، اصلاح فرهنگ ترافیک در کشور و مشارکت بیش از پیش مردم با نیروی انتظامی مهم ترین عامل در کاهش آسیب ها و جرایم از جمله تصادفات است.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *