تامین بیش از ۵ هزار پارکینگ برای نمازگزاران عید فطر در منطقه ۳

تامین بیش از 5 هزار پارکینگ برای نمازگزاران عید فطر در منطقه 3

خبرگزاری آریا- شهرداری منطقه ۳، بیش از ۵۰۰۰ هزار پارکینگ برای نمازگزاران عید فطر را تامین کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، به منظور رفاه حال نمازگزاران، امسال تمهیدات لازم برای تامین پارکینگ انجام شده و قرار است تا پارکینگ مجتمع امام خمینی (ره) و گلگشت در اختیار عموم قرار بگیرد.
برای حرکت روان وسایل حمل و نقل عمومی و تردد آسان نمازگزاران، دوربرگردان بزرگراه شهید حقانی جنوب به جنوب به طور مقطعی بازگشایی شد.
همچنین بازبینی و مرمت تجهیزات و تابلوهای ترافیکی در مسیر تردد نمازگزاران، اطلاع رسانی مسیرها توسط بنر و نصب تجهیزات ترافیکی برای ارتقاء ایمنی و تسهیل در دسترسی افراد و خودروها در مسیر انجام شد.
همچنین، دو ایستگاه صلواتی و توزیع اقلام فرهنگی در ابعاد ۳ در ۵ در مصلی امام خمینی و دو تانکر شیرآلات برای وضوی نمازگزاران در روز عید و جشن عید سعید فطر بعد از نماز مغرب و عشاء به مدت۲ شب  در بوستان ملت برپا می شود.  
شایان ذکر است: پاکسازی و رفت و روب مسیر نمازگزاران از رسالت به سمت شمال و پارکینگ بزرگ امام خمینی(ره) با ۵۰ نفر کارگر خدمات شهری و فضای سبز، واترجت، جارو و تانکر آب انجام شد.

ارائه خدمات ویژه اتوبوسرانی و تاکسیرانی منطقه ۳ به نمازگزاران عید فطر
جهت انتقال نمازگزاران این منطقه برای اقامه نماز روز عید سعید فطر، ۱۵۰ دستگاه اتوبوس سامانه منطقه ۳  از ساعت ۵  صبح در اختیار مساجد، پایگاه شهید مفتح و آموزش و پرورش منطقه قرار می گیرد و به صورت رایگان مسافران را به ضلع شمال مصلی امام خمینی(ع) منتقل می‌کنند و پس از پایان مراسم آن ها را به مقصدهای اولیه برمی گردانند.
درضمن ناوگان تاکسیرانی این منطقه با ظرفیت ۴۰۰ دستگاه خودروی ون از ساعت ۵ صبح روز عید آماده جابه جایی مسافران است، تاکسی های مورد نظر نیز در چند محور آماده جابه جایی نمازگزاران خواهند بود.
این محورها شامل: پارکینگ لجستیک ارتش تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره)، سرخیابان بهشتی تقاطع سهروردی، پارکینگ بنیاد مستضعفان تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره)، بزرگراه رسالت ابتدای پل سید خندان از شرق به غرب تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره)، پارک سوار بیهقی تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره)، بزرگراه حکیم حد فاصل بزرگراه کردستان از غرب به شرق تا ضلع شمالی مصلی امام خمینی(ره) است.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *