توقف خودروهای دودزا بر عهده پلیس است

توقف خودروهای دودزا بر عهده پلیس است

خبرگزاری آریا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: نرخ کرایه تاکسی با تسهیلات داخل خودرو یعنی در تابستان با کولر و در زمستان با بخاری است.برخی رانندگان به واسطه مشکلات فنی خودروی خود که کولر روشن نمی کنند، تخلف می کنند و این موضوع مورد قبول ما نیست.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شهرنوشت، محسن پورسیدآقایی در پایان یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با روش های مختلف امکان خواندن پلاک های مخدوش را داریم، اظهار کرد: طرح تشدید برخورد با مخدوش کردن پلاک از این هفته توسط پلیس راهور انجام می شود و از سوی دیگر با نصب دوربین های خروجی رصد پلاک ها بیشتر می شود.
معاون شهردار اضافه کرد: علاوه بر دوربین های خروجی و ورودی طرح های ترافیکی تهران، برخی دوربین های داخل طرح نیز پلاک های مخدوش را ثبت کرده و می خوانند.
پورسیدآقایی درباره آخرین وضعیت موضوع پارک حاشیه ای توضیح داد: ساماندهی پارک حاشیه ای در تهران همیشه وجود داشته و قبلاً توسط پارکبانان با گرفتن پول های غیرمنطقی و نامعقول از مردم انجام و در برخی اوقات منجر به دعوا و نزاع می شد.
وی ادامه داد: اکنون در منطقه ۲ طرح پارک هوشمند حاشیه ای انجام و خودروهایی مجهز به دوربین با گشت زنی از پلاک خودروهای پارک شده عکس برداری می کنند. پارک خودروها تا ۳۰ دقیقه اول رایگان است و پس از آن براساس نرخ مصوب شورا مالک خودرو باید هزینه پارک پرداخت کند.
وی توضیح داد: این پرداخت یا با خوداظهاری مالک خودرو و یا از حساب مالک در سامانه «تهران من» کم می شود، این طرح برای راحتی شهروندان و ایجاد فضای پارک خودرو است چراکه مالک خودرویی که مثلا برای یک مدت طولانی در مکانی پارک می کند باید به صورت تصاعدی عوارض پارک پرداخت کند.
معاون شهردار تهران درباره نرخ کرایه در تابستان گفت: نرخ کرایه تاکسی با تسهیلات داخل خودرو یعنی در تابستان با کولر و در زمستان با بخاری است.برخی رانندگان به واسطه مشکلات فنی خودروی خود که کولر روشن نمی کنند، تخلف می کنند و این موضوع مورد قبول ما نیست.
وی درباره تردد خودروهای دودزا در شهر توضیح داد: توقف خودرویی که علنا دود می کند برعهده پلیس راهور است و آن ها نیز این کار را می کنند.اگر این خودروها معاینه فنی نداشته باشند روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند و این مهم توسط چند هزار دوربین در سطح شهر انجام می شود.خودرویی ممکن است معاینه فنی گرفته، اما خودرو خراب شده و اگر شهروندان عکس این خودرو را بفرستند یا با شماره ۱۸۸۸ تماس بگیرند، معاینه فنی خودروی مذکور ابطال و مالک دوباره باید معاینه فنی بگیرد.
پورسیدآقایی تاکید کرد: این سخت گیری در اتوبوس ها بیشتر است، اما به صورت ذاتی خودروهای دیزلی در ابتدای حرکت دود تولید می کند که این امر عادی است.
وی در خصوص طرح کنترل الودگی هوا عنوان کرد: با اجرای این طرح در دو هفته اول ترافیک محدوده کاهش یافته و در بعضی ساعات تا ۴۰ درصد کاهش ترافیک را شاهد بودیم.با اجرای این طرح متوسط سرعت خودروها بالا رفته است.
معاون شهردار اضافه کرد: کاهش ترافیک با اجرای طرح کنترل الودگی هوا بین ۲۵ تا ۴۰ درصد بوده اما در هفته اول مهر مطمئنا با افزایش ترافیک مواجه خواهیم بود. تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سامانه تهران من ثبت نام کردند و پیش بینی می کنیم این آمار تا ۲ میلیون نفر برسد.۷۰ هزار نفر از ساکنان محدوده طرح نیز در این سامانه ثبت نام کردند و به صورت کلی روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر روزانه در سامانه تهران ثبت نام می کنند.
وی درباره آلایندگی برخی وانت بارها و خودروهای داخلی گفت: اجازه ساخت خودرو در حیطه اختیار محیط زیست و سازمان استاندارد است اما وظیفه ما این است که بدون معاینه فنی اجازه تردد خودرو در شهر را ندهیم.
پورسیدآقایی درباره دستفروشی در مترو عنوان کرد: برخورد با دستفروشی در ایستگاه های مترو به شدت دنبال می شود و به مدیران ابلاغ کردیم که اگر بساط دستفروشی در هر ایستگاهی ببینیم مدیر آن ایستگاه برکنار می شود. ممکن است دستفروشی به مدت ۵ دقیقه بساط گستری کند اما واقعا نمی شود با آن برخورد کرد.
معاون شهردار افزود: در این موضوع نیز تصمیم گیر خود شهروندان هستند چرا که تا وقتی از دست فروشان خرید می کنند و بساط گستران سود خوبی دارند، پدیده دستفروشی ادامه خواهد داشت. بپذیرید که نمی توانیم تعقیب و گریز با دستفروشان مترو داشته باشیم و مردم باید در مبارزه با این معضل همکاری کنند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *