با پرداخت عوارض خودرو در توسعه حمل و نقل عمومی شهرمان سهیم باشیم

با پرداخت عوارض خودرو در توسعه حمل و نقل عمومی شهرمان سهیم باشیم

خبرگزاری آریا- شهروندان و مالکان خودرو به صورت سالیانه ملزم به پرداخت عوارض خودروی خود هستند وچنانچه عوارض خودرو در مهلت مقرر (سال مورد نظر) پرداخت نشود به موجب قانون، جریمه دیرکردی معادل ۲درصد به ازای هر ماه و ۲۴ درصد سالیانه محاسبه و به مبلغ عوارض در سال آتی اضافه می شود.
به گزارش خبرگزاری آریا، وحید عرب مدیر کل تشخیص و وصول درآمد در خصوص نحوه پرداخت عوارض خودرو گفت: شهروندان و مالکان محترم خودرو می توانند با مراجعه به سامانه” تهران-من” به آدرس: my.tehran.ir نسبت به پرداخت عوارض و دریافت مفاصا حساب اقدام نمایند. ضمناً در این سامانه قابلیت تقسیط عوارض خودرو نیز فراهم شده است و یا در صورتی که اطلاعات خودروی مورد نظر درسامانه موجود نباشد، می توانند مدارک خودروی خود را در سایت مذکور بارگذاری و فرآیند پرداخت را انجام دهند.
وی ادامه داد: همچنین کلیه شهروندان می توانند با مراجعه به سامانهcartax.Tehran.ir نسبت به مشاهده وپرداخت عوارض سالیانه خودروی خود اقدام نمایند و چنانچه به هر دلیل امکان پرداخت عوارض از طریق غیر حضوری وجود نداشته باشد می توانند به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر و یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت نیز مراجعه کنند.
عرب ضمن تقدیر از مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض گفت: به منظور توسعه حمل ونقل عمومی و ارتقاء درآمد های پایدارشهری، شهروندان محترم نسبت به پرداخت عوارض خودروی خود اقدام نمایند و مدیریت شهری را نیز در ارائه خدمات مطلوبتر به شهروندان یاری کنند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *