شهروندان جنوب غرب پایتخت پیاده روی را به استفاده از خودرو ترجیح خواهند داد

شهروندان جنوب غرب پایتخت پیاده روی را به استفاده از خودرو ترجیح خواهند داد

خبرگزاری آریا- نشست شناخت سیاستهای جدید توسعه شهری در برنامه ۵ ساله سوم پایتخت با رویکرد  ( T .  O . D ) با حضور شهربانو امانی رئیس کمیته ایمن سازی حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر در منطقه ۱۸ برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸ ، در این نشست که سید محمد فیاض شهردار منطقه ، محمد علی کرونی دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر ، افشین خضر لوی اقدم دبیر کمیته پیاده سازی ( T . O .D   ) در شهرداری تهران و مدیران منطقه نیز حضور داشتند ، امانی عضو شورای اسلامی شهر طی سخنانی با اشاره به تاریخچه شکل گیری ( T .  O . D )  در شورای پنجم ، اظهار داشت : در برنامه دوم مطالعه ، ( T .  O . D ) را در دو منطقه مطرح و برای اجرای موفق آن از تجربیات دیگر کشورها که زودتر از ما خودرو و مترو را برای ترددهای روزمره شهروندانشان اختراع کرده بودند نیز استفاده کردیم.
وی ادامه داد : د غرب ، سالها بزرگراه،پلهای زیر گذروروگذر چند طبقه احداث و ثمره ای هم در کاهش حجم ترافیک نداشت ، اما با مطالعات بسیار به الگوی ( T .  O . D ) و شهر انسان محور و محله محور رسیدند و دریافتند که دیگر به سمت و سوی احداث سازه های عظیم نروند.
به گفته این مقام مسئول ، پس از استقرار شورای پنجم در سال اول ، تغییر رویکرد و ریل گذاری و سپس فاز اجرا و عملیاتی کردن رویکردها طی سالهای بعدی برنامه ریزی شده و در کمیته ( T .  O . D )  نیز احکامی در برنامه سوم داریم که اگر تداوم خدمت هریک از اعضای شورا در دوره بعدی میسور نبود ، کارشناسان با تعهد سازمانی خود این رویکردها را حفظ کنند.
منتخب مردم تهران در شورای اسلامی شهر در پایان سخنان خویش یاد آور شد : بر اساس تبصره ۳۷ بودجه امسال ، شهرداری تهران موظف به توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی ( T .  O . D ) شده و بایستی کلیه در آمدهای وصولی حاصل ازتغییر پهنه ( کاربری ) ، صدور پروانه ، اعطای مازاد تراکم در محدوده ۳۰۰ متری زون های (T   O . D )   (مترو و BRT ) را صرفا” در توسعه سیستمهای حمل و نقل انبوه هزینه نماید.
همچنین سید محمد فیاض شهردار منطقه در سخنان کوتاهی ضمن ابراز خرسندی از پیاده سازی سیاستهای جدید توسعه شهری و فراهم آمدن زیرساختهای لازم برای ساخت شهر پیاده محور و کاهش از حجم تردد خودروهای محوری در این بخش از پایتخت ، خواستار اجرای طرحهای تفضیلی بر اساس ( T .  O . D )   شد.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *