کاهش ۵۲ درصدی ترافیک پایتخت در محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا

کاهش 52 درصدی ترافیک پایتخت در محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا

خبرگزاری آریا-براساس آمارهای دریافتی از شرکت کنترل ترافیک تهران، مجموع طول ترافیک معابر در محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از ۲۶٫۲ کیلومتر به ۱۲٫۵ کیلومتر (حدود ۵۲ درصد)کاهش پیدا کرده است.
به گزارش خبرگزاری آریا، با شروع طرح ترافیک جدید در تیرماه سال جاری،اظهارنظرها برای بررسی وضعیت ترافیکی تهران به اوج رسید. راننده تاکسی، کارشناس ترافیکی، پلیس راهنمایی و رانندگی، مسافر درون شهری و …تجربه‌های شخصی خود بدون اتکاء به آمار حقیقی، نظرات و انتقادات خود را بیان کردند.این درحالی است که آمارهای ثبت شده در شرکت کنترل ترافیک نشان از کاهش ۱۴ تا ۳۵ درصدی ترافیک در محدوده طرح ترافیک و رینگ بیرونی آن داشته است.
محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در همین رابطه پیشتر در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت گفت:افراد براساس حس شخصی خود افزایش و کاهش ترافیک را قضاوت می‌کنند.این حس دقیق نیست چرا که باید براساس قرارگیری در نقاط مختلف شهر و ساعت‌های متفاوت باشد.مهم این است که براساس آمارها و دوربین‌ها، طول ترافیک را اندازه گیری و تحلیل کرد.

وضعیت ترافیکی در مردادماه ۱۳۹۸
با پایان مردادماه و آنالیز داده‌ها از سوی شرکت کنترل ترافیک تهران، آمارها نشان می‌دهد در مجموع ترافیک تهران نسبت به مردادماه سال گذشته روند نزولی داشته است.
جدول ذیل نشان می‌دهد که مجموع طول ترافیک معابر با سطح بالای ۳۰ درصد ترافیک سنگین در بازه‌ی زمانی ۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ برای روزهای کاری از ۶٫۱ کیلومتر به ۵٫۳ کیلومتر (حدود ۴۲ درصد) کاهش پیدا کرده است.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *