شهرداری تهران سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان در بحث حمل و نقل عمومی به اقشار خاص تخفیف داده است

شهرداری تهران سال گذشته 55 میلیارد تومان در بحث حمل و نقل عمومی به اقشار خاص تخفیف داده است

خبرگزاری آریا- معاون شهردار تهران گفت: شهرداری تهران سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان در بحث حمل و نقل عمومی به اقشار خاص تخفیف داده است.
به گزارش خبرگزاری آریا، در صد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران طرح «الزام شهرداری تهران نسبت به پیگیری از دولت برای تخصیص ردیف بودجه سنواتی در ماده ۸۸ برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور به منظور تأمین خدمات رایگان حمل و نقل عمومی و مراکز فرهنگی عمومی به جانبازان ۲۵ درصد، کلیه رزمندگان، آزادگان و همسران آنها» مورد بررسی قرار گرفت.
محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در تهیه این طرح، به اسناد بالادستی و برنامه پنج ساله ششم توجه شده است، اظهار کرد: اجرای این طرح، بار مالی برای شهرداری تهران ندارد. همچنین اصلاحیه این طرح را شهرداری تهران پذیرفته است.
در جریان بررسی این طرح، محسن پورسیدآقایی معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه این طرح تکلیف ما را مشخص می‌کند و در متن قانون نیز تکالیفی برای دولت تعیین شده است، گفت: در طی سنوات گذشته بر اساس مصوبات تصویب شده در شورای شهر تهران، به منظور ارائه تخفیف به افراد مختلف جهت استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر تهران، تنها در سال ۹۷ شهرداری تهران ۵۵ میلیارد تومان به اقشار خاص تخفیف داده است.
وی با بیان اینکه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز اعتبارات این تخفیف‌ها را به طرق مختلف تأمین کرده که شورا آن را به اقشار خاص از جمله دانشجویان و دانش‌آموزان ارائه دهد، گفت: امیدواریم دولت ردیف بودجه مستقلی را برای پرداخت این تخفیف در نظر بگیرد تا ما بتوانیم خدمات بهتری را به شهروندان ارائه دهیم.
زهرا صدراعظم‌نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری در ادامه پیشنهاد داد تا در متن این طرح از شهرداری تهران خواسته شود گزارشی از محل مطالبات مدیریت شهری از دولت، تهیه و ارائه شود.
بر اساس این طرح، با توجه به ماده ۸۸ برنامه پنج ساله ششم توسعه، شهرداری تهران موظف است نسبت به پیگیری از دولت برای اجرای سازوکار تخصیص ردیف بودجه سنواتی بند ۳ ماده ۸۸ برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور، به شهرداری‌ها به منظور تأمین خدمات رایگان حمل و نقل عمومی و مراکز فرهنگی عمومی به جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان، آزادگان، همسران و فرزندان آنها اقدام کند. در این راستا باید پس از تأمین اعتبار لازم در بودجه سنواتی کل کشور و تخصیص صد درصدی آن توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، نسبت به اعطای تسهیلات حمل و نقل عمومی رایگان، به اشخاص اعلام شده اقدام شود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شهرنوشت، طرح مذکور با اکثریت آرا (۱۶ رأی از ۱۶ عضو حاضر) به تصویب رسید.
 

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *