نصب ۵۰ فیلتر دوده روی اتوبوس های دیزلی در آینده ای نزدیک

نصب 50 فیلتر دوده روی اتوبوس های دیزلی در آینده ای نزدیک

خبرگزاری آریا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به ورود ۵۰ فیلتر دوده به کشور گفت: نصب این فیلترهای دوده به زودی آغاز می شود، نتایج استفاده از فیلتر دوده نیز کاملا موفقیت آمیز بوده و در این چند سال اگزوز اتوبوس ها ۱۰۰ درصد تمیز هستند.
به گزارش خبرگزاری آریا، محسن پورسیدآقایی با اشاره به لزوم استفاده از فیلتر دوده در اتوبوس های شهری اظهار کرد: استفاده از فیلتر دوده یک رویکرد و استاندارد جهانی محسوب می شود و چندین سال است که شهرهای بزرگ دنیا با یکدیگر متحد شدند تا همه خودروهای دیزلی و اتوبوس های شهری خود را مجهز به فیلتر دوده کنند.
وی با بیان اینکه تجربه ثابت کرده استفاده از فیلتر دوده باعث صفر شدن خروجی ذرات معلق و کربن می شود، گفت: به همین منظور در شهرهای بزرگ دنیا از این فیلتر استفاده می شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در ایران هم تعدادی فیلتر دوده به صورت آزمایشی نصب شده است، عنوان کرد: نتایج استفاده از فیلتر دوده کاملا موفقیت آمیز بوده و در این چند سال اگزوز اتوبوس ها ۱۰۰ درصد تمیز هستند، بنابراین با این تجربه موفق حتما می توان این کار را ادامه داد و اتوبوس های تهران را به فیلتر دوده مجهز کرد.
پورسیدآقایی دلیل عدم پیشرفت این اقدام را کمبود منابع اعلام کرد و گفت: نصب فیلتر دوده یکی از اقداماتی است که مورد تایید معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است و سازمان حفاظت محیط زیست هم در این رابطه با ما هم نظر است. در همین خصوص اخیرا وزیر بهداشت نامه ای خطاب به شهردار تهران ارسال کرده و پیگیر علت عدم نصب فیلتر دوده روی اتوبوس های دیزلی پایتخت شده بود.
وی ادامه داد: در توضیح به وزیر اعلام کردیم برای این منظور دچار کمبود منابع هستیم، اما در این راستا اقداماتی انجام شده و ۵۰ دستگاه فیلتر دوده که سال گذشته به مبلغ حدود ۴ میلیارد تومان خریداری کردیم هم اکنون وارد کشور شده و به زودی نصب خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شهرنوشت، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره حواشی پیش آمده پیرامون دستور معاون اول رییس جمهور به منظور توقف نصب فیلتر دوده گفت: در این باره تا حدودی بزرگ نمایی شده و ایشان دستوری مبنی بر توقف نصب فیلتر دوده صادر نکرده است. شرکتی درخواست مساعدت کرده بود و آقای جهانگیری هم به وزیر صنعت، معدن  و تجارت و رییس سازمان محیط زیست اعلام کرد تا مساعدت کنند؛ این موضوع به هیچ وجه به معنی دستور توقف نصب دوده نیست.
وی با بیان اینکه نصب فیلتر دوده دارای مقررات مصوب دولت است، عنوان کرد: به طور طبیعی اگر نظر دولت توقف نصب فیلتر دوده باشد با یک نامه امکان پذیر نیست و در هیات وزیران باید اصلاحیه صورت گیرد.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *