کاهش ترافیک، بهسازی پیاده روها و رفع آلودگی هوا اولویت های شهروندان است

کاهش ترافیک، بهسازی پیاده روها و رفع آلودگی هوا اولویت های شهروندان است

خبرگزاری آریا- معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان این مطلب که امروز دغدغه مردم فعالیت های عمرانی بزرگ نیست، گفت: کاهش ترافیک، بهسازی پیاده روها و رفع آلودگی هوا اولویت های شهروندان است.
به گزارش خبرگزاری آریا، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در دومین نشست اجلاس شهرداران نواحی شهرداری تهران گفت: در حال حاضر ۷۰ پروژه عمرانی بزرگ در سطح شهر تهران داریم که از بسیاری از پروژه های قدیمی بزرگ‌تر و جدی تر است.
وی تاکید کرد: ما به متوسط در ۲ سال گذشته بیش از متوسط ۳۰ سال و حتی ۱۲ سال گذشته کار کرده ایم و این که شهرداری فعالیت عمرانی انجام نمی دهد یک شایعه است.
معاون شهردار تهران افزود: یکی از دغدغه هایمان نگهداری از معابر شهر است. تهران ۱۱۰ میلیون متر مربع معبر آسفالت دارد. اگر عمر آسفالت در تهران ۱۰ سال باشد، یک دهم آن سالانه باید ترمیم شود. اگر این آسفالت تقریبا به ضخامت ۷ سانتی متر باشد، ۱/۳ میلیون تن باید آسفالت استفاده شود.
صبوری ادامه داد: ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار آسفالت تهران است و با قیمت بخش خصوصی ۸۵۰ میلیارد تومان هزینه می شود. شهرداری تهران سه کارخانه آسفالت داشته است که هر کدام در ساعت ۲۵۰ تن تولید آسفالت دارند. متوسط تولید این کارخانجات در سال های ۹۵ تا ۹۷، روزانه کمتر از ۲۰۰ تن بوده است. اتلاف منابع به این معنا است. تولید آسفالت را افزایش دادیم و در حال حاضر تولید آسفالت شهرداری به قیمت خرید آسفالت از بخش خصوصی در سال ۹۵ است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران عنوان کرد: اولویت های اول مردم ساخت و سازهای مختلف نیست. مردم کاهش ترافیک، بهسازی پیاده رو ها و رفع آلودگی هوا را از مدیریت شهری می خواهند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از شهرنوشت، صبوری با اشاره یه اینکه پیاده رو باید اولویت ما در شهر باشد، افزود: اگر شهروندان معبر خوبی برای تردد داشته باشند، استقبال خوبی خواهند داشت. برخی از پیاده روها سنگ های گران قیمت دارند ولی تردد شهروندان را با مشکل مواجه کرده اند. در صورتی که پیاده روهای بسیاری از کشورهای اروپایی بتنی هستند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *