سهمیه تاکسی‌های برون شهری، کفاف یک روز را نمی‌دهد

سهمیه تاکسی‌های برون شهری، کفاف یک روز را نمی‌دهد

خبرگزاری آریا- رئیس انجمن‌ صنفی رانندگان گفت: سهمیه ۶۰ لیتری به تاکسی‌های کرایه برون شهری در بسیاری از استانها کفاف یک روز را هم نمی‌دهد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، عادل اردشیری گفت: با توجه به فرسوده بودن بخش عمده این ناوگان و بالا بودن پیمایش روزانه تاکسی‌های کرایه برون شهری، کارت سوخت تاکسی‌های برون شهری فقط ۶۰ لیتر شارژ شده است درحالیکه در برخی استان‌ها هر راننده حدود ۲ هزار لیتر سوخت در ماه مصرف دارد.
وی با اشاره به اینکه با توجه به کوهستانی بودن اکثر جاده‌های کشور، استفاده از گاز به عنوان سوخت دوم امکان پذیر نیست، گفت: انتظار داریم به سرعت مشکل سوخت رانندگان تاکسی کرایه‌های کشور برطرف شود.
رئیس کانون انجمن‌های صنفی رانندگان سواری و کرایه با بیان اینکه توقع و انتظار ما از تمامی رانندگان این است که با تعامل اجازه ندهند برخی افراد از این بخش سوء استفاده کرده و خدشه‌ای به بخش حمل و نقل و رانندگان آن وارد کنند افزود: ضمن احترام به تصمیمات و قانون، انتظار داشتیم قبل از اعلام تصمیم اخیر، صنوف و سازمان‌های حمل و نقلی در جریان قرار می‌گرفتند چراکه هم اکنون این موضوع یک شوک بزرگ به این بخش بخصوص با توجه به شرایط گرانی و تورم بالای کشور وارد کرده است.
اردشیری خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما تخصیص سهمیه سوخت با توجه به پیمایش و همچنین تقسیم افزایش هزینه سوخت بین مسافران است یعنی بطور مثال اگر در یک مسیر ۳۰ لیتر سوخت مصرف می‌شود ۱۵ هزار تومانی که بابت افزایش نرخ سوخت هزینه می‌شود بین چهار مسافر خودرو تقسیم شود.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *