شهرداری تهران از مصوبه ممنوعیت افزایش نرخ‌ها تبعیت کند

شهرداری تهران از مصوبه ممنوعیت افزایش نرخ‌ها تبعیت کند

خبرگزاری آریا- شهرداری تهران با افزایش چند برابری کرایه غرفه‌های پایانه‌های مسافری، کار را برای فعالان صنعت حمل و نقل غیر ممکن کرده است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دبیر کانون کارفرمایی سواری کرایه برون شهری گفت: شهرداری تهران با افزایش چند برابری کرایه غرفه‌های پایانه‌های مسافری، عملا کار را برای فعالان صنعت حمل و نقل برون شهری غیر ممکن کرده است.
رضا بهشتی با اشاره به اینکه بر اساس اظهارات مقامات دولتی و بر اساس مصوبه سران قوای سه گانه هرگونه افزایش نرخ خدمات دستگاه‌ها غیر قانونی است و بخش سواری کرایه‌های برون شهری هم با داشتن ۴۵ هزار ناوگان فعال و ۱۵۰۰ شرکت و شعبه در سراسر کشور از این مصوبه پیروی کرده است، افزود: اخیرا شهرداری تهران با فراخوان غرفه داران و شرکت‌های حمل و نقل، نرخ‌های جدید کرایه غرفه‌های پایانه‌ها را ابلاغ کرده است که رشدی چند برابری را نشان می‌دهد.
وی گفت : این نامه در یکی دو ماه اخیر به شرکت‌های حمل و نقلی ابلاغ شده است، اما شهرداری تهران می‌گوید باید زمان قرارداد از ماه تیر گذشته باشد ضمن اینکه باید افزایش اجاره‌های معوقه بر اساس این قرارداد را هم به شهرداری بپردازید.
دبیر کانون کارفرمایی سواری کرایه برون شهری افزود : آخرین افزایش کرایه خودور‌های برون شهری مربوط به سال ۱۳۹۷ است و هیچ افزایش قیمتی در چند روز اخیر نداشته ایم و گرچه سهمیه سوخت تخصیصی یعنی ۷۵۰ لیتر تنها کفاف ۱۰ روز خودرو‌های برون شهری را می‌دهد، اما به هیچ وجه اجازه افزایش قیمت نداده ایم.
وی گفت : اما با این اقدام شهرداری به شدت تحت فشار قرار گرفته ایم و ناچار به تعدیل نیرو یا تعطیل کردن کسب و کار خود هستیم.
بهشتی تصریح کرد: این اقدام شهرداری معضل بزرگی است و هزینه‌های پنهان زیادی به این بخش که عهده دار ۵۵ درصد سفر‌های درون استانی و ۲۰ درصد سفر‌های بین استانی است تحمیل می‌کند و با تداوم این وضعیت، دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستیم.
وی افزود: به عنوان مثال شرکتی که پیش از این ماهانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اجاره پرداخت می‌کرد باید بین ۶ تا ۷ میلیون تومان و شرکتی که ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اجاره پرداخت می‌کرد باید ۹ میلیون تومان اجاره پرداخت کند که با توجه به ثبات کرایه‌ها این کار موجب فشار بیشتر به رانندگان و مسافران می‌شود.

افزایش کرایه پایانه‌ها برای شرکت‌های حمل و نقلی قابل تحمل نیست
عضو هیئت مدیره انجمن کارفرمایی شرکت‌های مسافربری تهران گفت: شهرداری تهران در زمینه افزایش نیافتن نرخ‌های اجاره غرفه‌های پایانه‌های مسافری، از مصوبه سران قوا سرپیچی کرده و نرخ کرایه‌ها را چند برابر کرده است.
محمدصادق صاحب کار افزود: اخیرا شهرداری تهران اجاره غرفه‌های پایانه‌های حمل و نقل را چند برابر افزایش داده است که علاوه بر اینکه موجب تحمیل هزینه‌های اضافی بر شرکت‌های حمل و نقلی است که با سختی و در شرایط دشوار به فعالیت ادامه می‌دهند، تخلفی آشکار از مصوبه سران قوا در زمینه غیرقانونی بودن افزایش نرخ خدمات دولتی است.
وی اضافه کرد: شهرداری تهران از شرکتی که پیش از این ماهانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می‌کرد امسال ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره طلب می‌کند که با هیچ منطقی همخوانی ندارد.
صاحب کار با اشاره به اینکه نرخ کرایه اتوبوس‌های برون شهری افزایشی نداشته است، گفت: پرداخت این اجاره بها در توان اکثر شرکت‌های حمل و نقلی نیست و در صورت تعدیل نشدن این اجاره بها، ناچاریم بخشی از کارکنان یا شعبه‌های خود را تعطیل کنیم.
عضو هیئت مدیره انجمن کارفرمایی شرکت‌های مسافربری تهران افزود: نکته دیگر این است که گرچه شهرداری تهران در روز‌های اخیر فراخوان امضای قرارداد جدید را داده است، اما تلاش می‌کند افزایش اجاره بهای غرفه‌ها را به ماه تیر گذشته و ماه‌های بعد از آن تسری بدهد.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *