ضرورت اهتمام ویژه دولت به حمل و نقل عمومی پس از افزایش قیمت بنزین

ضرورت اهتمام ویژه دولت به حمل و نقل عمومی پس از افزایش قیمت بنزین

خبرگزاری آریا-حمل و نقل عمومی کارآمد و ارائه خدمات مطلوب یکی از بدیهی ترین حقوق اولیه شهروندی است که باید از سوی شهرداری و دولت برای شهروندان تامین شود.
محمدرضا بادامچی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم حمایت دولت از حمل و نقل عمومی طی سال های اخیر تصریح کرد: در شرایطی با کمبود ناوگان عمومی اعم از واگن در خطوط مترو مواجه هستیم که متاسفانه طی چند سال اخیر حمایت از حمل و نقل عمومی از سوی دولت مغفول مانده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش قیمت بنزین، مردم را به سمت استفاده از حمل و نقل عمومی سوق داده و متاسفانه با کمبود ناوگان و عدم ارایه خدمات مطلوب به شهروندان در این بخش مواجه هستیم، اظهار کرد: با وجود اینکه  به بیش از ۲ هزار دستگاه واگن برای خطوط فعلی مترو در شهر تهران نیاز داریم، متاسفانه هیچ تلاش چشم گیری برای تامین واگن از سوی دولت صورت نگرفته است. از سوی دیگر وضعیت ناوگان فرسوده اتوبوس پایتخت که همچنان به دلیل کمبود ناوگان در خطوط مورد استفاده قرار می گیرند و با انتشار آلایندگی بر وضعیت آلودگی هوا هم می افزایند، بسیار اسفناک است .
وی تصریح کرد: نوسازی ناوگان فرسوده ی عمومی، توسعه خطوط ریلی و حمل ونقل پاک و کارآمد باید سرفصل مهم بودجه دولت باشد.
بادامچی بر ضرورت تامین منابع برای تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو تاکید کرد و گفت: شهرداری باید با حمایت دولت بیشترین سهم درآمدی خود را به تکمیل این دو خط اختصاص دهد. حمل و نقل عمومی کارآمد و ارائه خدمات مطلوب یکی از بدیهی ترین حقوق اولیه شهروندی است که باید از سوی شهرداری و دولت برای شهروندان تامین شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به طور حتم دولت در تامین منابع مشکل دارد و پیش بینی می شود در بودجه ۹۹ نیز به مقوله حمل و نقل عمومی نگاه ویژه نداشته باشد، عنوان کرد:این در حالی است که با توجه به شرایط اقتصادی کشور و فشاری که بر مردم وارد شده و افزایش قیمت بنزین، دولت باید اهتمام ویژه ای به مقوله حمل و نقل شهروندان داشته باشد.
بادامچی به شهرنوشت گفت: حمل و نقل عمومی کارآمد و خدمات مطلوب یکی از بدیهی ترین حقوق شهروندی است که باید از سوی شهرداری و دولت برای شهروندان تامین شود و نماینده های مردم نیز خواستار ارایه خدمات بهتر در بخش حمل و نقل عمومی هستند.  

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *