فراخوان کمیته «ساخت داخل»شرکت مترو برای تامین قطعات مورد نیاز

فراخوان کمیته «ساخت داخل»شرکت مترو برای تامین قطعات مورد نیاز

خبرگزاری آریا-على امام با اعلام خبر فراخوان کمیته «ساخت داخل»شرکت مترو به پیمانکاران واجد شرایط عنوان کرد: فعالیت‌هاى این کمیته به مرور منجر به کاهش هزینه تامین تجهیزات و قطعات مترو با وجود تحریم‌هاى بین‌المللى از طریق حمایت از ساخت داخل خواهد شد.
به گزارش آریا به نقل از روابط عمومى و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهرى تهران و حومه (مترو)، على امام مدیرعامل این شرکت با اعلام خبر فراخوان کمیته “ساخت داخل” مترو به پیمانکاران واجد شرایط عنوان کرد: از ابتداى سال ۱۳۹۸ کمیته‌اى به نام «ساخت داخل» با هدف تکیه بر توانمندى شرکت‌هاى ایرانى جهت تامین نیازمندى‌هاى سخت‌افزارى خطوط و ایستگاه‌هاى مترو، در شرکت راه‌آهن شهرى تهران و حومه (مترو) راه‌اندازى شد.
او با اشاره به اینکه برنامه‌ها و تصمیم‌هاى این کمیته توسط هیات مدیره شرکت به طور دقیق رصد مى‌شود، عنوان کرد: وظیفه اصلى کمیته ساخت داخل، شناخت و انتخاب پیمانکاران واجد شرایطى است که ضمن رعایت استانداردهاى مورد تایید شرکت مترو، بتوانند تجهیزاتى همانند قطعات واگن، آسانسور، پله‌برقى و …. را با بهترین کیفیت ممکن و هزینه‌اى قابل قبول از محل تولید داخل تامین کنند.
امام با اشاره به این که هیأت مدیره شرکت مترو بر سرعت بخشیدن در بهره‌گیرى از توان شرکت‌هاى داخلى تاکید دارد،گفت: خوشبختانه فراخوان این کمیته به شرکت‌هاى داخلى، با استقبال خوبى مواجه شده است.
مدیرعامل شرکت مترو در پایان تاکید کرد: ماموریت اصلى کمیته ساخت داخل، بومى‌سازى تجهیزات مترو در شرایط سخت تحریم‌هاى بین‌المللى است. فعالیت‌هاى این کمیته قرار است منجر به کاهش هزینه تامین تجهیزات و قطعات، ارتقای توان و ظرفیت شرکت‌هاى داخلى و حمایت از ساخت داخل شود.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *