طرح ترافیک پایتخت بازهم دستخوش تغییر !

طرح ترافیک پایتخت بازهم دستخوش تغییر !

خبرگزاری آریا- از اعمال تغییراتی در لایحه پیشنهادی عوارض طرح‌های ترافیکی سال ٩٩ خبر داده شده و گویا شهرداری تهران برای رزروی شدن طرح ترافیک در سال ۹۹ برنامه دارد.
به گزارش خبرگزاری آریا، مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی از اعمال تغییراتی در لایحه پیشنهادی عوارض طرح‌های ترافیکی سال ٩٩ خبر داده و گویا شهرداری تهران برای رزروی شدن طرح ترافیک در سال ۹۹ برنامه دارد.
در طرح ترافیک فعلی فروش سالیانه و یکجای طرح ترافیک منتفی شد و نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک، روزانه بر اساس نوع معاینه فنی خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه می‌شود.هزینه ورود و خروج خودرو‌ها بسته به ساعات اوج و غیر اوج ترافیک متفاوت است و همچنین خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر از بیست درصد تخفیف برخوردار هستند. ساعات ۶:۳۰ تا ۱۰ صبح و ۱۶ تا ۱۹ عصر، ساعات اوج ترافیک محسوب می‌شود و هزینه تردد در ساعات بین روز کمتر از نصف هزینه تردد در ساعات اوج صبح و عصر است.
روند فعلی به گونه ای است که شهروندان پس از ثبت‌نام در سایت، امکان رزرو مجوز تردد وجود دارند و  فایل مربوط به‌روز‌های شنبه تا چهارشنبه هر هفته، در پایان هفته قبل باز خواهد شد و شهروندان می‌توانند هر تعداد از روز‌های هفته را که قصد ورود به محدوده طرح دارند، از طریق سامانه my.tehran.ir خریداری یا به عبارتی رزرو کنند. این کار در روز‌های بعد نیز ممکن است و این امکان تا روز چهارشنبه برقرار خواهد بود. برای خرید (رزرو) مجوز هر روز، باید ۳۶ هزار تومان (معادل حداکثر هزینه احتمالی یک روز تردد) در حساب فرد وجود داشته باشد، ولی رقم قطعی هزینه تردد در پایان هر روز با توجه به شرایط حضور خودرو محاسبه و برداشت خواهد شد. درصورتی‌که مجوز روزانه برای خودرو خریداری (رزرو) شده باشد، اما استفاده نشود، مبلغ حداقل یک روز (۱۳۴۴۰ تومان) از حساب فرد کسر می‌شود. امکان رزرو (خرید) مجوز تا دو ساعت پیش از تردد وجود دارد.

جزییات نحوه محاسبه عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک در جدول زیر قابل مشاهده است:


رزرو روزهای تردد در محدوده های ترافیکی
عمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی درباره لایحه پیشنهادی عوارض ورود به محدوده های ترافیکی برای سال٩٩ از سوی شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر گفته که تغییر چندانی در کلیات و جزئیات نسبت به سال گذشته در این لایحه صورت نگرفته است.
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران می گوید:موضوع رزرو روزهای تردد در محدوده های ترافیکی در سال ۱۳۹۸ اجرا نمی‌شد، این در حالی بوده که در لایحه پیشنهادی شهرداری که به شورای اسلامی شهر ارایه شده این مهم به‌صورت جدی‌تر دیده شده است، به‌طوری‌که از سال آینده برای تردد در محدوده‌های ترافیکی، خودروها باید روزهای تردد خود را رزرو کنند.

 

فاز دوم طرح کاهش از اول آبان ماه اجرا می‌شود/ خودرو‌ها برای تردد در تهران باید معاینه فنی داشته باشندبه گفته وی در لایحه پیشنهادی شهرداری تهران نرخ پایه ی عوارض ورود به محدوده های ترافیکی از ٢٣ هزار تومان در سال ٩٨  به ٢٨ هزار تومن در سال ٩٩  افزایش خواهد یافت.

ضریب محدوده از ۷۵ صدم به ١  افزایش می یابد
سعیدیان فر می گوید:با توجه به مطالعات صورت گرفته و بررسی آمار تردد و با توجه به تعداد روزهای ناسالم از لحاظ آلودگی هوا به ویژه در فصل پاییز، به همین منظور در محدوده آلودگی هوا پیشنهاد شده است که ضریب محدوده از ۷۵ صدم به ١  افزایش یابد.
مدیرواحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی تصریح کرد: در لایحه عوارض ورود به محدوده های ترافیکی، به منظور اهمیت کاهش آلودگی هوا و ترغیب شهروندان به دریافت معاینه فنی برتر، تخفیف معاینه فنی برتر که در سال ۱۳۹۸ برابر با ٢۵ درصد بود در سال ۱۳۹۹ برابر با ٣٠ درصد در نظر گرفته شده است.
وی تاکید کرد:لایحه پیشنهادی عوارض ورود به محدوده های ترافیکی از سوی شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر ارایه شده و اجرای آن منوط به تصویب در شورای اسلامی شهر است.

 

 

وصول عوارض طرح ترافیک شهرداری ها با تصویب مجلس
روز گذشته بود که نمایندگان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح تبصره (۳) این لایحه موافقت کردند و بر اساس تبصره (۳) لایحه مذکور، تبصره (۳) ماده (۱۵) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اصلاح می‌شود و شهرداری‌های کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها می‌توانند عوارض صدور مجوز ورود به محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد در چهارچوب ضوابط شورای‌عالی هماهنگی ترافیک شهر‌های کشور و با رعایت مصوبات شورای ترافیک استان‌ها (در تهران شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران) مطابق با قوانین و مقررات با تأیید وزیر کشور وصول نمایند و به نظر می رسد با این لایحه شهرداری و مجلس درآمد شهرداری تهران از طرح ترافیک بهتر شود و امیدواریم خروجی آن را در توسعه حمل و نقل عمومی ببینیم.

 

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *