پزشکی قانونی اعلام کرد؛ کاهش تلفات تصادفات در آذر ماه

پزشکی قانونی اعلام کرد؛ کاهش تلفات تصادفات در آذر ماه

خبرگزاری آریا- هزار و ۱۸۰ نفر در حوادث رانندگی آذر جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۶٫۹ درصد کاهش یافته است.
به گزارش آریا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، بر اساس آمار‌های موجود در سال جاری، ماه آذر در مقایسه با دیگر ماه‌های سال ،کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته است.
از کل تلفات حوادث رانندگی در آذرماه امسال ۹۳۴ نفر مرد و ۲۴۶ نفر زن بودند.
در این ماه استان‌های تهران با ۱۲۰ نفر، فارس با ۸۲ نفر و خوزستان با ۷۹ فوتی بیشترین و استان‌های خراسان شمالی با ۹ نفر و چهارمحال و بختیاری، ایلام و اردبیل هر کدام با ۱۱ و کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی با ۱۳ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته اند.
در آذر امسال آمار مصدومان حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند، ۲۵ هزار و ۷۸۱ نفر بودند که از این تعداد ۱۸ هزار و ۳۷۰ نفر مرد و هفت هزار و ۴۱۱ نفر زن بودند.
آمار مصدومان این ماه در مقایسه با آذر سال قبل ۹٫۱ درصد کمتر شده است.
اما در نه ماهه سال جاری آمار تلفات حوادث رانندگی با رشد ۱٫۴ درصدی مواجه بود، در این مدت ۱۳ هزار و ۷۰۳ نفر (شامل ۱۰ هزار و ۶۵۰ مرد و سه هزار و ۵۳ زن) در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند در حالی که این آمار در مدت مشابه پارسال، ۱۳ هزار و ۵۱۳ نفر بوده است.
در این مدت ۲۸۲ هزار و ۷۸۰ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۱٫۵ درصد افزایش یافته است.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *