از نزدیک‌ترین ایستگاه و زمان رسیدن اتوبوس واحد مطلع شوید

از نزدیک‌ترین ایستگاه و زمان رسیدن اتوبوس واحد مطلع شوید

خبرگزاری آریا- شهروندان می‌توانند از طریق نرم افزار راهنمای جامع اتوبوسرانی تهران Tehran Bus از نزدیک‌ترین ایستگاه و برنامه زمانبندی رسیدن اتوبوس به ایستگاه مطلع شوند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، «محمود ترفع» با بیان اینکه نرم افزار راهنمای جامع اتوبوسرانی تهران Tehran Bus از سال ۹۲ راه اندازی شده است، تصریح کرد: با نصب این نرم افزار بر روی گوشی‌های تلفن هوشمند خود اعم از اندروید و ios، و از طریق GPS تلفن همراه، امکان یافتن نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها و خطوط عبوری از آن‌ها در شعاع یک کیلومتری برای کاربران فراهم شده است.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار داشت: شهروندان می‌توانند از این طریق برنامه‌های زمانبندی خطوط و زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه‌های انتخابی و نمایش مسیر را مطلع شوند و همچنین امکان ارسال نظرات و پیشنهادات در خصوص کیفیت خدمت رسانی را به شهروندان می‌دهد.
به گفته ترفع این سیستم ابزار مناسبی برای استفاده بهینه از خدمات ناوگان اتوبوسرانی تهران در این ایام است که پایتخت با شیوع بیماری کرونا مواجه شده و جلوگیری از هرگونه تجمع یکی از راه‌های مقابله با آن و کاهش انتشار ویروس است.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به اطلاع رسانی مناسب برای استفاده از این نرم افزار تصریح کرد: به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بیشتر به شهروندان گرامی در این خصوص، استیکر‌های رنگی به ابعاد A3 جهت معرفی این نرم افزار تهیه و در داخل تمامی اتوبوس‌های بخش عمومی و خصوصی نصب شده است که شهروندان میتوانند با اسکن کد QR حک شده برای این این پوستر‌ها به پیوند دانلود متصل و عملیات نصب نرم افزار را انجام دهند.
ترفع با بیان اینکه در حال حاضر بر روی تمام اتوبوس‌ها دستگاه‌های GPS نصب شده است، یادآور شد: شهروندان که دسترسی به تلفن هوشمند ندارند نیز میتوانند با ارسال پیامک به شماره ۲۰۰۰۱۱۱ از امکان یافتن نزدیک‌ترین ایستگاه و برنامه زمانبندی رسیدن اتوبوس به ایستگاه مطلع شوند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *