توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در گرو مساعدت دولت

توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در گرو مساعدت دولت

خبرگزاری آریا- سخنگوی شورای شهر تهران: در صورت مساعدت دولت می‌توانیم ناوگان حمل و نقل عمومی را گسترش و جابه جایی مسافر را افزایش دهیم.
به گزارش خبرگزاری آریا، علی اعطا افزود: در بحث حمل و نقل عمومی، تامین ناوگان بر عهده دولت است، اما حدود ۹ سال است که هیچ اتوبوسی به ناوگان اتوبوس رانی تهران اضافه نشده است.
وی گفت: در حوزه حمل و نقل ریلی با وجود اینکه در بخش خطوط ریلی قابلیت افزایش داریم و می‌توانیم جابه جایی مسافر را از حدود ۲ میلیون نفر به ۶ میلیون حتی بالاتر در روز افزایش دهیم، اما به علت اینکه در این بخش با کسری مواجه هستیم با همان ظرفیت یک میلیون و هشتصد نفر کار می‌کنیم.
این مطالبه‌ای است که مدیریت شهری در این دوره مطرح کرده، اما به نتیجه نرسیده است.
اعطا افزود: اتوبوسرانی روزانه در حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر و مترو در حدود یک میلیون ۹۰۰ هزار نفر جا به جا می‌کند. یعنی در مجموع حدود ۴ میلیون نفر از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. برای اینکه ظرفیت جابه جایی را بالاتر ببریم باید دولت به طور موثر وارد عمل شود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، وی در خصوص تشخیص باغ یا باغ نبودن زمین‌ها هم گفت: این موضوعی است که در سه سال گذشته شورا همواره با آن مواجه است. پلاک‌های ثبتی در صحن جلسه شورا بررسی می‌شود که به لحاظ تعداد درختان و سوابقی که دارد آیا از مصادیق باغ هست یا نه. خوشبختانه رویه این است هر زمینی که مالک آن درخواست صدور پروانه می‌دهد حتما کنترل و حتی تعداد درختان هم در نظر گرفته می‌شود.
اعطا افزود: شورای پنجم از ابتدا حساسیت ویژه‌ای به صیانت از باغات دارد. همه این زمین‌ها با دقت در صحن بحث و بررسی می‌شود تا پروانه‌ای برای ساخت و ساز در باغ‌ها صادر نشود. زمین‌هایی که باغ تشخیص داده می‌شود، مالکان می‌توانند در یک تراکم و سطح اشغال محدود از مصوبه خانه باغ استفاده کنند و فعالیت‌های متنوعی مثل گردشگری، آموزشی، رستوران و فعالیت‌های فرهنگی هنری داشته باشند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *