بهره برداری از شش ایستگاه در خط ۶ مترو تا پایان سال

بهره برداری از شش ایستگاه در خط 6 مترو تا پایان سال

خبرگزاری آریا- معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از راه اندازی شش ایستگاه در خط ۶ مترو تا پایان سال خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید مناف هاشمی با همراهی مصطفی کاظمی مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران، دیروز از مراحل ساخت و بهره برداری نیمه‌ شمالی خط ۶ مترو تهران بازدید کرد.
معاون شهردار تهران در حاشیه بازدید با اشاره به پیشرفت بیش از ۹۳ تا ۹۵ درصدی این خط گفت: مهمترین مسئله در این خط، تامین تجهیزات، تاسیسات اعم از فن و پله‌های برقی بوده که نیازمند تامین منابع مالی است.
وی با بیان اینکه ۵ ایستگاه در نیمه جنوبی خط ۶ مترو به بهره برداری رسیده است، گفت: این خط از شمال غرب پایتخت (کوهسار) آغاز می‌شود و به طول ۳۲ کیلومتر در پایان به دولت آباد می‌رسد که بهره برداری از ۲ ایستگاه دیگر در نیمه جنوبی و ۴ ایستگاه در نیمه شمالی تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.
هاشمی با بیان بر اینکه توسعه مترو به عنوان اولویت نخست مدیریت شهری مورد تاکید است، تصریح کرد: با منابع مالی شهرداری تهران، بودجه تخصیص یافته از سوی دولت، فروش اوراق مشارکت و درآمد حاصل از مجتمع‌های ایستگاهی می‌توانیم منابع مورد نیاز توسعه، تکمیل و بهره برداری از خطوط در دست اجرا را تامین کنیم.
وی در ادامه به ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: امیدواریم این پول تا پایان خرداد ماه به نتیجه برسد در غیر این صورت به صورت حقوقی دنبال خواهد شد. همچنین ۱۵۰۰ میلیارد تومان سهم اوراق مشارکت در سال ۹۸ است که ۵۰۰ میلیارد آن به اتوبوسرانی و هزار میلیارد تومان آن به مترو تعلق می‌گیرد، اما با توجه به شرایط ویژه شیوع کرونا در کشور، این رقم در سال ۹۸ محقق نشد لذا دیوان محاسبات تا پایان تیر ماه به شهرداری‌ها فرصت داده است که اوراق خود را زنده کنند.
معاون شهردار تهران گفت: اوراق مشارکت سال ۹۹ هم رقم خوبی است که در حال رایزنی با وزارت کشور به منظور تحفق سهم شهرداری تهران هستیم.
به گفته هاشمی ۳ اوراق مشارکت مذکور، پشتوانه بسیار خوبی برای مترو تهران است که در سایه حمایت دولت که ۵۰ درصد ضمانت اوراق مشارکت را بر عهده دارد می‌توانیم به نتایج مطلوبی در توسعه و بهره برداری از خطوط در دست احداث برسیم.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *