سیاه و سفید این روزهای طرح ترافیک پایتخت / آیا بار مسافران مترو ۲درصد افزایش نیافت؟

سیاه و سفید این روزهای طرح ترافیک پایتخت / آیا بار مسافران مترو 2درصد افزایش نیافت؟

 خبرگزاری آریا- به نقل از وزیر بهداشت گفته شد با اجرای طرح ترافیک اگر۲ درصد بار مسافر مترو افزایش یابد، طرح به قبل بازمی گردد که با کاهش ترافیک تهران باید منتظر آمار مسافران مترو باشیم.
کرونا همچنان بحث روز جامعه ما و جهان است و با گذشت هر روز برخی شهرها رنگ هایشان قرمز و زرد و سفید می شود اما تهران همچنان مورد سئوال مردم است که با وضعیت شلوغی و مشکلات حمل و نقل عمومی چه خواهد شد. از دیروز طرح ترافیک نیز اجرایی شده و این در حالی است که هیچ نشانی از بهبود وضعیت کرونا دیده نشده و هنوز چشم انداز روشنی برای هفته‌های آینده وجود ندارد.
به گفته معاون وزیر کشور بازگشت احتمالی محدودیت‌ها در صورت بهتر نشدن وضعیت وجود دارد و از این موضوع ابراز نگرانی کرده است . او گفته چنانچه روند بیماری مجددا افزایش یابد، ناچارا باید محدودیت‌ها دوباره برگردد و بازگشت دوباره محدودیت‌ها خسارات زیادی دربر خواهد داشت.
در حالی که گلایه هایی از شهرداری تهران مبنی بر عدم تحقق درآمد شهرداری وجود دارد امسال اولین سالی بود که طرح ترافیک با تأخیر چند ماهه و بعد از کش‌وقوس‌های فراوان به اجرا درآمد. این طرح که در بهمن ماه سال گذشته به تصویب رسید، قرار بود بعد از پایان تعطیلات نوروز مطابق روال هر ساله اجرایی شود اما شیوع ویروس کرونا باعث شد اجرای طرح به تعویق بیفتد. سرانجام بعد از تصمیمات متناقض مسئولان درباره زمان اجرا، طرح ترافیک از ۱۷ خرداد به اجرا درآمد.

شرایط اجرای طرح ترافیک بعد از کرونا
حال با اجرای طرح ترافیک بعد از کرونا ، از این پس تا اطلاع ثانوی، طرح‌های ترافیکی پایتخت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ برقرار خواهد بود و برای رفاه حال شهروندان یک بار خروج از هر دو طرح‌ از ساعت ۱۴:۳۰ آزاد است. در روزهای پنج شنبه نیز صرفاً طرح کنترل آلودگی هوا و از ساعت ۸:۳۰  تا ۱۳ اجرا خواهد شد. به این ترتیب با توجه به شروع ساعت کار کارکنان دولت و بخش‌های تابعه در ساعت ۷:۳۰ صبح، این امکان برای آنها ایجاد می‌شود که بدون پرداخت عوارض برای سفرهای کاری خود وارد محدوده های مذکور شوند.
شهروندان باید برای ورود به محدوده طرح ترافیک حساب خود را به‌اندازه‌ روزهایی که قصد رزرو دارند، شارژ کنند؛ بنابراین شرایط این‌طور نیست که شهروندان بتوانند حساب خود را شارژ کنند، وارد محدوده شوند و هزینه از حسابشان برداشت شود. امکان رزرو سالانه برای ورود به محدوده طرح وجود ندارد و رزروها به‌صورت هفتگی است، بر این اساس شهروندان می‌توانند از ظهر چهارشنبه هر هفته نسبت به رزرو مجوز ورود به محدوده، تا چهارشنبه هفته بعد، اقدام کنند. چنانچه به هر دلیلی از ورود به محدوده طرح در روز رزروشده منصرف شوند، تا ساعت ۶ صبح همان روز فرصت لغو دارند؛ در غیر این صورت طبق مصوبه شورای شهر باید ۲۰ درصد رقم پایه ورود به محدوده طرح را بپردازند.
اگر برای فردی شرایط خاص و فوری پیش آمد و در حالی مجبور به ورود به محدوده طرح ترافیک شد که رزرو را انجام نداده، می‌تواند بعد از اتمام کار خود تا ساعت ۲۴ همان روز نسبت به رزرو مجوز اقدام کند.همچنین اگر فردی بدون رزرو وارد محدوده شود و حتی از امکان رزرو همان روز استفاده نکند، باید بیشترین رقم مجوز ورود به محدوده را بپردازد.
برای افرادی که در حسابشان موجودی است و اقدام به رزرو می‌کنند ۲۰ درصد تخفیف لحاظ می‌شود و در صورتی که فردی بدون داشتن موجودی در حساب خود وارد محدوده طرح ترافیک شود، تخفیف لحاظ نمی‌شود. حداقل موجودی نیز باید ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان باشد.

یقه ستاد ملی مبارزه با کرونا در دست استاندار عزل شده/ طرح ترافیک اجرا می‌شود، چون پول نداریم!

تعداد روزهای مجاز ترددهای رایگان فصلی قابل انتقال به فصل بعد نیست
هر خودرو با پلاک تهران به شرط ثبت نام در سایت «تهران من»و افزودن خودرو در حساب کاربری تهران من، ۲۰ روز در هر فصل مجاز به تردد رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق)است. این مزیت نیز برای خودروهای پلاک شهرستان تا ۱۵ روز برای هر فصل برقرار است. اما برای روزهای بیشتر از سهمیه مجاز هر فصل، تعرفه به صورت نیم بها (نصف هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک) محاسبه می‌شود. همچنین تعداد روزهای مجاز ترددهای رایگان فصلی قابل انتقال به فصل بعد نیست. در ضمن پلاک‌های تهران شامل پلاک‌هایی می‌شود که دو رقم سمت راست آن شامل ۱۱، ۲۲، ۳۳، ۴۴، ۵۵، ۶۶، ۷۷، ۸۸، ۹۹، ۱۰، ۲۰، ۳۰ باشد.
تمام خودروها برای تردد در سراسر شهر تهران (از جمله محدوده‌های ترافیکی) باید دارای معاینه فنی باشند در غیر این صورت دوربین‌های معین در طول شبانه روز و حتی ایام تعطیل اقدام به ثبت پلاک جهت اعمال قانون از طریق راهور ناجا خواهند کرد. اخذ معاینه فنی برتر الزامی نیست اما با دریافت آن، خودرو از تخفیف ۳۰ درصدی در پرداخت عوارض ورود به طرح‌های ترافیکی برخودار خواهد شد.
سهمیه ۲۰ روز تردد رایگان فقط برای تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا است و برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید حساب شهروندی شارژ و قبل از روز تردد اقدام به رزروِ ورود به محدوده طرح ترافیک اصلی انجام شود.
عوارض تردد در محدوده‌های ترافیکی برای خودروها با توجه به نوع معاینه فنی ( عادی، برتر و یا هیبریدی- برقی)، محدوده سکونت، محدوده تردد، ساعات تردد، پس از دریافت تصاویر آن پردازش و محاسبه می‌شود. ساعات اوج تردد صبح‌ها از ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ و ساعات اوج تردد عصرها (فقط ورود) از ۱۴:۳۰ تا ۱۶ تعریف شده و بازه زمانی۱۰:۳۰ تا ۱۴:۳۰ نیز به عنوان ساعات تردد غیراوج در نظر گرفته شده است.
افزایش ترافیک معابر اصلی در محدوده‌های مرکزی شهر، تردد سنگین وسایل نقلیه و افزایش تاخیر در ترددها و بروز ترافیک‌های شدید، اشباع فضای پارک حاشیه‌ای و افزایش پارک دوبله و در نتیجه، کاهش ظرفیت معابر از جمله دلایلی است که از سوی مسئولان برای آغاز دوباره طرح های ترافیکی ذکر شده است.

یقه ستاد ملی مبارزه با کرونا در دست استاندار عزل شده/ طرح ترافیک اجرا می‌شود، چون پول نداریم!

کاهش ۵۰درصدی بار ترافیک تهران
اما رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در رابطه با وضعیت ترافیکی این روزهای تهران گفته که  برابر الگوی ترافیکی که در دست داریم معمولا در اردیبهشت و خرداد با توجه به آنکه در فصل امتحانات مدارس هستیم، همواره وضعیت ترافیکی زودتر تخلیه می‌شد و غروب‌ها ترافیک سریع‌تر به اتمام می‌رسید؛ چراکه خانواده‌ها سفرهای تفریحی و خریدها و گشت و گذارهای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ محدودتر می‌کردند؛ چون به پایان سال تحصیلی نزدیک می‌شدیم و دغدغه امتحانات فرزندانشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سر داشتند؛ بر این اساس در این ایام در سالهای گذشته وضعیت ترافیکی نسبتا قابل قبولی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌  شاهد بودیم.اما امسال برعکس آن وضعیت ترافیکی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مشاهده کردیم.از ساعت ۶ صبح بزرگراه‌هایی همچون نواب از جنوب به شمال، بزرگراه امام علی(ع) از جنوب به شمال، بزرگراه‌های شهید همت و حکیم در بخش غربی در مسیر غرب به شرق، بزرگراه شهید لشکری غرب به شرق، جنوب به شمال بزرگراه آیت‌الله سعیدی، بزرگراه بسیج و آزادگان در هر دو مسیر دارای ترافیک شده و این ترافیک بعد از ساعت ۷ صبح به محورهای مرکزی شهر همچون خیابان آزادی، انقلاب و کارگر کشیده شده و سنگینی بار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رفته به رفته در جای جای شهر مشاهده می‌شد به نحوی که تقریبا  در محورهای مرکزی تا ساعت ۸:۳۰ تا ۹ صبح اشباع می‌شد.
او در خصوص اینکه این روزها وضعیت اجرای طرح ترافیک در تلاطم است و اگر طرح ترافیک اجرا نشود چگونه خواهد شد؟ می گوید: اگر طرح ترافیک اجرا نمی شد، همین وضعیت ترافیک در سطح شهر تهران ادامه پیدا می کرد؛ با توجه به آنکه فعالیت مراکز تجاری، خدماتی و اداری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاهد بوده و سفرهای درون شهری با مقاصدی همچون پارک‌ها، بوستان‌ها و مراکز تفریحی بیشتر می‌شود می‌توان گفت ترافیک تهران  از این هم سنگین تر هم می شد.
 وی گفته که از هفدهم خرداد طرح ترافیک با تغییر در ساعت و زمان دوباره به مرحله اجرا گذاشته شد.بر این اساس طرح ترافیک از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز و تا ساعت ۱۶ ادامه خواهد داشت البته در راستای تسهیل در تردد شهروندان به خصوص کارمندان خروج از ساعت ۱۴:۳۰ به بعد برای یک مرحله مجاز شمرده شد.
در خصوص تاثیرگذاری اجرای طرح ترافیک باید گفت هدف اصلی از اجرای دوباره طرح ترافیک جلوگیری از تردد های غیر ضروری بود که خوشبختانه با اجرای ترافیک در روز گذشته وضعیت ترافیکی پایتخت حاکی از آن بود که اجرای طرح ترافیک به هدف خود نزدیک شده است چرا که تا قبل از ساعت ۸:۳۰ کارمندان و افرادی که می خواهند به محل کار خود بروند از محدوده طرح ترافیک عبور کرده و به محل کار خود رسیده اند.بعد از ساعت ۱۴:۳۰ هم می توانند بدون هیچ محدودیتی از طرح خارج شوند.
رزاقی می گوید:تحلیل وضعیت ترافیک پایتخت بعد از اجرای طرح ترافیک نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد و باید امروز و فردا نیز وضعیت و آمار تردد ها بررسی شود.
مسلم است که مسؤولان با توجه به وضعیت ترافیک,چگونگی تردد شهروندان با سیستم حمل و نقل عمومی, شرایط بیماری کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در این زمینه تصمیم مشخص و روشنی را  اتخاذ خواهند کرد.

شرط ۲ درصدی برای بازگشت وضعیت طرح ترافیک به قبل
اما وزیر بهداشت اخیراً گفته که اگر حتی دو درصد بار مسافر مترو و اتوبوس افزایش یابد، وضعیت طرح ترافیک به قبل باز میگردد.
وزیر بهداشت اظهار کرده که دوربین‌های طرح ترافیک را در زمان رفت‌وآمد مردم به محل کار خاموش کنید.
علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت در صفحه شخصی خود به نقل از سعید نمکی نوشته که در ساعات رفت و آمد مردم به محل کار، طرح ترافیک را حذف کرده و دوربین‌ها را خاموش کنید.اگر ببینیم با اجرای طرح ترافیک حتی دو درصد بار مسافر مترو و اتوبوس افزایش یافته و به این دلیل فاصله‌گذاری‌ها به هم می‌ریزد، قطعا اعلام می‌کنم که وضعیت طرح ترافیک به قبل بازگردد.

حال باید منتظر ماند و دید بار کاهش ترافیک تهران با اجرای طرح ترافیک بر روی دوش حمل و نقل عمومی خواهد افتاد یا نه و در این صورت آیا فاصله گذاری اجتماعی رعایت خواهد شد یا نه. و از طرفی دو درصد افزایش بار مسافر مترو ممکن است اتفاق نیافتد . این ها سئوالاتی است که به زودی به جواب آن خواهیم رسید.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *