بهره‌برداری از ایستگاه متروی برج میلاد در شهریور

بهره‌برداری از ایستگاه متروی برج میلاد در شهریور

خبرگزاری آریا- معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با تشریح نحوه هزینه‌کرد اوراق مشارکت سال‌های ۹۷ و ۹۸، از بهره‌برداری ایستگاه برج میلاد در خط ۷ مترو در شهریور سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، «سید مناف هاشمی» امروز گفت: ۵۰ درصد از مجموع ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۷ از سوی بانک آینده به حساب شهرداری تهران واریز شده است و بقیه نیز به زودی پرداخت می‌شود.
معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه منابع حاصل از اوراق مشارکت سال‌های ۹۷ و ۹۸ در خطوط ۳، ۶ و ۷ مترو استفاده خواهد شد، تصریح کرد: بهره‌برداری از ۱۲ ایستگاه خطوط ۶ و ۷ مترو تا پایان سال جاری هدف‌گذاری شده‌اند که ایستگاه‌های برج میلاد، امیرکبیر، شهید محلاتی، میدان قیام، اقدسیه، اکباتان و آهنگ و همچنین ایستگاه‌های واقع در مسیر خط ۷ مترو به بهره‌برداری خواهند رسید.
هاشمی از افتتاح ایستگاه متروی برج میلاد و فاز دوم ایستگاه متروی شهید نواب صفوی در شهریور ماه خبر داد و گفت: در آبان‌ماه ۴ ایستگاه، در آذرماه ایستگاه‌های اقدسیه و اکباتان، در دی‌ماه ایستگاه آهنگ و در بهمن‌ماه ۶ ایستگاه دیگر در خطوط ۶ و ۷ مترو به بهره‌برداری خواهند رسید و به طور حتم، تاثیر انتشار این اوراق و وصول منابع مالی حاصل از آن را شهروندان پایتخت به چشم خواهند دید.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۷ به متروی تهران اختصاص یافته است و از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸، هزار میلیارد تومان به مترو و ۵۰۰ میلیارد تومان به اتوبوسرانی تعلق خواهد گرفت، گفت: شهر تهران به ۴ هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد که بر این اساس، تأمین هزار دستگاه اتوبوس تا پایان سال هدف‌گذاری شده است که امیدواریم در سایه حمایت دولت، این مهم نیز محقق شود.
هاشمی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با شبکه خبر به تاثیر منابع حاصل از اوراق مشارکت سال‌های ۹۷ و ۹۸ در بخش اشتغال و رونق تولید در شرکت واگن‌سازی تهران اشاره کرد و گفت: قسمتی از این پول در قالب قرارداد تولید واگن با شرکت واگن‌سازی تهران دنبال خواهد شد.
به گفته هاشمی، در حال حاضر قرارداد خرید ۶۳۰ دستگاه واگن توافق‌شده با کشور چین در حال انجام است و به طور حتم، نیاز جدی تهران را برطرف خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه قرارداد تولید ۱۰۵ دستگاه واگن با شرکت واگن‌سازی تهران را نیز دنبال خواهیم کرد، افزود: شرکت واگن‌سازی تهران هیچ قراردادی ندارد و آخرین واگن‌های تولیدشده از سوی این شرکت نیز هفته گذشته تحویل شده است.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه تهران به بیش از ۱۴۵۰ دستگاه واگن به منظور خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان نیاز دارد، تاکید کرد: با تامین ۱۴۵۰ دستگاه واگن برای خطوط متروی تهران، ظرفیت موجود جابه‌جایی مسافر در خطوط مترو که در حال حاضر تا قبل از شیوع کرونا ۲ میلیون نفر در روز بود، به ۴ تا ۵ میلیون نفر در روز خواهد رسید.
مناف هاشمی در پایان گفت و گوی خود در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر، مبنی بر تغییرات صورت گرفته در اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد طرح ترافیک در حال اجراست چرا که پیش از این ساعت اجرای طرح‌های مذکور ۶٫۳۰ صبح تا ۱۹ بوده و اکنون ساعت اجرای محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از ساعت ۸٫۳۰ صبح تا ۱۴٫۳۰ است.
این تغییرات به دلیل ملاحظات شرایط کنونی انتشار ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفته است. اما در نهایت در خصوص اجرا شدن و نشدن طرح محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت خواهد کرد.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *