آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو

آغاز عملیات اجرایی خط 10 و توسعه شمالی خط 7 مترو

خبرگزاری آریا- عملیات اجرایی پروژه احداث خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو در هفته جاری آغاز می‌شود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام مدیر عامل شرکت مترو از مراسم کلنگ‌زنی و آغاز به کار ساخت خط ۱۰ متروی تهران و نیز توسعه شمالی خط ۷ در روز سه‌شنبه هفته جاری خبر داد.
به گفته مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، مرحله نخست خط ۱۰ از نمایشگاه بین‌المللی آغاز می‌شود و در مجموع ۴۳ کیلومتر است که در قالب ۵ بخش با یک برنامه ۵ ساله اجرا می‌شود.
او با اشاره به آنکه بخش نخست خط ۱۰ به دو بخش ۶ کیلومتری تقسیم شده است، افزود: در حال حاضر بهترین خطی که می‌تواند به خط ۱۰ متصل شود، خط ۷ است.
او با بیان اینکه تمام زمین‌های مربوط به بخش‌های اول و دوم پروژه احداث خط ۱۰ مترو از طریق شهرداری مناطق در مرحله واگذاری است، گفت: در حال رایزنی با شهرداران مناطق ۲ و ۳ برای پیگیری مقدمات آغاز عملیات اجرایی بخش‌های بعدی هستیم.
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در پایان از آغاز طرح توسعه شمالی خط ۷ متروی تهران از میدان کتاب به سمت جنت‌آباد خبر داد و عنوان کرد: این مسیر شامل ۵ کیلومتر و ۳ ایستگاه با نام‌های اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد و جنت‌آباد شمالی است و در انتهای آن نیز پارکینگ شمالی خط ۷ قرار گرفته است. از سال گذشته مطالعات این بخش از خط ۷ پایان رسیده و طراحی‌های بخش یک آن نیز انجام شده است. به زودی ساخت تونل این ۳ ایستگاه آغازمی‌شود؛ برنامه ساخت ایستگاه‌ها نیز از مهر ماه خواهد بود.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *