افزایش ده درصدی مسافران مترو در روز نخست سال تحصیلی

افزایش ده درصدی مسافران مترو در روز نخست سال تحصیلی

خبرگزاری آریا- مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از افزایش ۱۰ درصدی مسافران متروی پایتخت در نخستین روز آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا، فرنوش نوبخت امروز در حاشیه جلسه ستاد کنترل و نظارت ترافیکی شهرداری تهران با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در مترو شاهد افزایش جابجایی مسافران باشیم گفت: علاوه بر آغاز سال تحصیلی جدید شاهد اتمام تعطیلات هستیم که احتمال می‌دادیم تعداد مسافران ما افزایش یابد.
وی با بیان اینکه در ابتدای صبح شاهد افزایش ۱۰ درصدی مسافران در مترو هستیم افزود: برای جلوگیری از تجمع مسافران و سرویس دهی مناسب همزمان با آغاز سال تحصیلی، خط ۲ مترو با سرفاصله ۳ دقیقه، خط ۳ با ۶ دقیقه و خط ۱ و ۴ با سرفاصله ۳٫۵ دقیقه فعال هستند.
وی افزود: همکاران در متروی تهران دو موضوع فعال بودن پله برقی و سرفاصله‌های قطار‌ها را به طور مستمر کنترل می‌کنند و خوشبختانه هم اکنون همه پله برقی‌ها فعال است و سرفاصله‌ها نیز در موعد مقرر انجام شده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با بیان اینکه در شرایط فعلی و کرونایی تعداد مسافران فعلی مترو کاهش محسوسی داشته است تصریح کرد: تعداد مسافران مترو در روز به نهصد هزار نفر رسیده است که در مدت مشابه سال گذشته که روزانه تا یک میلیون و هفتصد هزار نفر جابجا می‌شدند، کاهش قابل توجهی بشمار می‌رود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، نوبخت اضافه کرد: با توجه به شیوع کرونا و استمرار آن، مجموعه مترو بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان کار ضدعفونی و گندزدایی روزانه در ایستگاه‌ها و واگن‌های مترو انجام می‌شود و استفاده از ماسک همچنان اجباری است و از ورود افراد بدون ماسک در مجموعه مترو جلوگیری می‌شود.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *