احتمال تغییر ساعات طرح ترافیک وجود دارد

احتمال تغییر ساعات طرح ترافیک وجود دارد

خبرگزاری آریا- احتمال تغییر ساعات طرح ترافیک با توجه به موج سوم شیوع کرونا وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری آریا، سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه مراسم دیدار سفرا با شهردار تهران به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، درباره وضعیت طرح ترافیک با توجه به نزدیکی فصل سرما و آلودگی هوا به علت پدیده وارونگی گفت: سال ۱۳۹۹ به لحاظ شیوع کرونا سال خاصی بوده و تاکنون به صورت تقریبی تنها ۵۰ درصد طرح ترافیک اجرا شده است حتی روز‌های طولانی تهران طرح ترافیک نداشت.
اما با توجه به در پیش بودن زمستان و از طرفی وضعیتی که ویروس کرونا در شهر ایجاد کرده است باید صبر کرد تا معلوم شود شورای عالی ترافیک چه تصمیمی در این باره می‌گیرد. وی افزود: پیش از این برنامه براین این مبنا بود که تغییراتی در ساعات طرح ترافیک از مهر ماه اعمال شود، اما با توجه به وضعیت قرمز شهر تهران این تصمیم به جلسه شورای عالی طرح ترافیک موکول شده است.
همچنین در ادامه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره کمک‌های دولت به ناوگان حمل و نقل شهری گفت: تا الان هیچ کمکی از سوی دولت به ناوگان حمل و نقل شهری برای خرید اتوبوس و واگن مترو نشده است در حالی که بدون کمک دولت هیچ شهری نمی‌تواند ناوگان حمل و نقل خود را نوسازی کند.
وی افزود: دولت تنها کمک‌هایی برای بازسازی اتوبوس‌های پایه دیزل فرسوده کرده با این حال شهرداری تهران به دنبال راه‌هایی برای تامین کسری ناوگان حمل و نقل عمومی است.
مناف هاشمی درباره خرید اتوبوس تولید داخل کشور گفت: محدودیت‌های که تحریم‌ها ایجاد کرده باعث شده تولید اتوبوس در داخل با دشواری روبرو باشد. شهرداری قرارداد‌ها و تفاهمنامه‌هایی برای ساخت اتوبوس در داخل امضا کرده و از نظر مالی هم آمادگی تامین منابع لازم را دارد، اما تولید کننده‌های داخلی با مشکل مواجه شده‌اند.
مناف هاشمی درباره منافع منابعی که وزارت نفت به واسطه افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل شهری در اختیار شهرداری قرار می‌داد گفت: در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۱۵۶ میلیارد تومان از سوی وزارت نفت به شهرداری اختصاص یافت، اما از آنجا که شاخص سنجش مقدار تخصیص منابع بر مبنای استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و شرایط کرونایی کشور است، باعث شده که مردم کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنند، این شاخص در شرایط فعلی نمی‌تواند معیار تخصیص این منابع باشد شهرداری تلاش می‌کند در جلساتی با وزارت نفت به حل مشکل بپردازد.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *