تهران به ۳ هزار اتوبوس جدید نیاز دارد

تهران به 3 هزار اتوبوس جدید نیاز دارد

خبرگزاری آریا- رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: دولت مصوبات خوبی در زمینه خرید اتوبوس دارد که تا کنون محقق نشده است.
به گزارش خبرگزاری آریا، محمد علیخانی در مراسم بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس در تهران گفت: امروز شاهد بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس در ناوگان حمل و نقل عمومی هستیم هر چند نیاز ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران بسیار فراتر از این تعداد است، اما باز هم تحویل همین تعداد را باید غنیمت شماریم.
وی افزود: انتظار داریم دولت با توجه به مصوبات خوبی که در زمینه خرید اتوبوس داشته است به این مصوبات جامه عمل بپوشاند. اخیرا هم در ستاد ملی کرونا تحویل ۵ هزار اتوبوس به شهر‌ها مصوب شد که امیدواریم سهم شهر تهران هم از این تعداد داده شود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران افزود: همانطور که آقای هاشمی در مراسم تحویل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس که چند ماه قبل برگزار شده بود اشاره کرد، دولت مصوبات خوبی در زمینه خرید اتوبوس دارد و امیدواریم این مصوبات محقق شود تا ناوگان فرسوده اتوبوسرانی تهران از این وضعیت خارج شود.
علیخانی افزود: مورد دیگری که فراموش شده بحث ۶۳۰ واگن مترو است که ظاهرا الحاقیه‌ای قرار است در وزارت کشور امضا شود و امیدواریم این موضوع نیز با همت وزارت کشور زودتر محقق شود. البته آغاز این موضوع به سال ۱۳۹۵ بر می‌گردد که مصوبه شورای اقتصاد را هم داشت و امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد.
علیخانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تحویل تاکسی‌های نوسازی شده اشاره کرد و گفت: امروز واجب است تشکری از رانندگان عزیز تاکسیرانی داشته باشیم که ۱۱۰ هزار نفر را شامل می‌شود، رانندگان تاکسی به واسطه ارتباط با مردم و کار مستمرشان بیشترین تلفات را در دوران شیوع کرونا داشته اند.
علیخانی افزود: انتظار این است که به این قشر توجه بیشتری شود و نیز رانندگان ناوگان اتوبوسرانی که امیدواریم آقای حناچی به معاونت مالی دستور بدهد تا باقی مانده مطالبات این قشر زحمتکش نیز پرداخت شود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: جا دارد در این مراسم از آقای مقیمی و همکارنشان در ایران خودرو که به تعهدات خود وفا کردند نیز تشکر کنیم و امیدواریم تا پایان سال باقی مانده اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها نیز تحویل داده شود تا شاهد توسعه همکاری‌های بیشتر بین شهرداری و ایرانخودرو باشیم.
علیخانی افزود: همانطور که می‌دانید تهران نیاز به بیش از ۳ هزار اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی دارد و متاسفانه به دلیل اینکه دولت به تعهدات خود عمل نکرد، شورا وارد شد و با پیگیری‌هایی که صورت گرفت و اعتباری که تصویب شد شهرداری قراردادی را با ایرانخودرو دیزل منعقد کرد تا ۲۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اضافه شود.
وی گفت: امروز دومین بخش از اتوبوس‌های این قرار داد تحویل داده شد که در بخش اول ۱۰۰ دستگاه و امروز نیز ۱۱۰ دستگاه از این اتوبوس‌ها به ناوگان اضافه شدند.
علیخانی افزود: می‌دانید که هر چه تعداد ناوگان حمل و نقل عمومی بیشتر باشد، فاصله اجتماعی در دوران شیوع کرونا نیز بهتر رعایت خواهد شد و کیفیت خدمات رسانی نیز بهتر می‌شود، البته معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیگیر است تا قرارداد‌های جدیدتری را برای خرید اتوبوس با ایران خودرو منعقد کند و امیدواریم با ادامه این روند کمبود‌های ناوگان حمل و نقل عمومی هر چه بیشتر رفع شود.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *