نوسازی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در سال آینده در دستور کار قرار گرفته است

نوسازی 40 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در سال آینده در دستور کار قرار گرفته است

خبرگزاری آریا- مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری گفت: برای سال آینده برنامه نوسازی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش خبرگزاری آریا، مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در حاشیه مراسم رونمایی از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس، در جمع خبرنگاران گفت: برغم مشکلاتی که در حوزه نوسازی تاکسی‌ها نظیر تغییر قیمت‌های فصلی، وجود داشت، موفق شدیم که طرح نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کشور را برنامه ریزی کنیم. خوشبختانه ۸ هزار دستگاه تحویل متقاضیان شده و ۲ هزار دستگاه دیگر باقی مانده که تا پایان امسال، تحویل داده خواهد شد.
وی افزود: امید است این فرآیند در سال آینده با عدد بالاتری ادامه پیدا کند تا انباشتی که در حوزه تاکسی‌های فرسوده وجود دارد، کاهش یابد. درحال حاضر بالغ بر ۱۹۲ هزار دستگاه تاکسی در کشور به سن فرسودگی رسیده‌اند که به علت انباشتی از سال‌های گذشته بوده، است.
آقای ضامنی ضمن اشاره به اجرای طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از ابتدای سال ۱۳۹۵، گفت: تاکنون ۷۵ هزار دستگاه تاکسی در سطح کشور نوسازی شده، اما تعداد ناوگان فرسوده بسیار بالاست که باید حتما برنامه ریزی بهتری با همکاری و مشارکت سازمان‌هایی نظیر بانک‌ها و شرکت‌های خودروسازی صورت گیرد. برنامه ما برای سال آینده نوسازی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده است که درحال مذاکره با شرکت ایران خودرو هستیم تا بتوان از ظرفیت این شرکت استفاده شود.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *