اقدامات خوبی در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت در سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود

اقدامات خوبی در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت در سال 1400 انجام می‌شود

خبرگزاری آریا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با صدور مجوز دو هزار و سیصد میلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری تهران اقدامات خوبی در حوزه نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت صورت خواهد گرفت.
به گزارش خبرگزاری آریا، سید مناف هاشمی افزود: در بودجه ۹۹ رقم قابل توجهی برای کلان شهر‌های کشور در حوزه حمل و نقل عمومی تخصیص یافت که سهم شهرداری تهران از اوراق مشارکت سال ۹۹، دو هزار و سیصد میلیارد تومان است.
وی گفت: از این میزان ۱۸۵۰ میلیارد تومان به متروی تهران تزریق می‌شود و به توسعه ناوگان و احداث ایستگاه‌های خطوط ۶، ۷ و ۳ اختصاص می‌یابد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه با این مبلغ و استفاده از بودجه شهرداری؛ ۱۲ ایستگاه مترو در سال ۱۴۰۰ احداث و بهره برداری می‌شود، افزود: ۴۵۰ میلیارد تومان دیگر اوراق مشارکت نیز به خرید اتوبوس اختصاص می‌یابد که در قراردادی با ایران خودرو مراحل ساخت ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس در حال نهایی شدن است.
سید مناف هاشمی اضافه کرد: علاوه بر این اقدامات، با تخصیص دو بودجه مجزا از سازمان برنامه و بودجه کشور، نوسازی ناوگان تاکسیرانی و واگن‌های مترو نیز در اولویت کار شهرداری تهران قرار دارد و در حوزه تاکسیرانی حداقل ۱۵ هزار تاکسی نوسازی می‌شود.
معاون شهردار گفت: دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۹ با هماهنگی‌های صورت گرفته با عاملیت بانک شهر نقد خواهد شد، البته از محل اعتبارات سال ۹۸ که با عاملیت بانک رفاه بود متاسفانه هنوز ۴۰۰ میلیارد تومان آن نقد نشده است که علت آن هم سختگیری‌های این بانک در اخذ وثایق شهرداری بود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، وی تصریح کرد: تلاش شده است در سال جدید با ارائه چند ملک جدید به بانک رفاه، به عنوان وثیقه، مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸ نیز نقد و در ساخت ایستگاه‌های مترو و دیگر بخش‌های ناوگان حمل و نقل عمومی هزینه شود.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *