شمارش معکوس برای بهره‌برداری از ۲ ایستگاه جدید مترو

شمارش معکوس برای بهره‌برداری از 2 ایستگاه جدید مترو

خبرگزاری آریا- دو ایستگاه دیگر در خطوط ۳ و ۶ شبکه مترو تهران در استانه افتتاح قرار دارد؛ ایستگاه اقدسیه در خط ۳ و ایستگاه مرزداران در خط ۶٫
به گزارش خبرگزاری آریا، آقای علی امام مدیرعامل شرکت مترو در آخرین بازدید از روند تکمیل ایستگاه اقدسیه، گفت: به دنبال نصب آسانسور‌ها در ایستگاه اقدسیه و انجام برخی کار‌های تأسیساتی، این ایستگاه که در واقع بیست و پنجمین و آخرین ایستگاه در دست ساخت خط ۳ تلقی می‌شود، تا پایان اردیبهشت ماه در اختیار مردم قرار می‌گیرد. البته قرار ما با شهروندان این محدوده، بهره‌برداری از ایستگاه تا پایان سال ۱۳۹۹ بود، اما به دلیل تأخیر در دریافت پول اوراق مشارکت سال ۱۳۹۸ که هنوز هم مبلغی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان آن باقی مانده است، تحقق وعده به اردیبهشت ماه امسال موکول شد و علیرغم تمام تلاش‌های صورت گرفته، از این بابت عذرخواهی می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت مترو در ادامه به روند تکمیل ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط ۶ نیز اشاره کرد و افزود: در این خط دو ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش به لحاظ آماده سازی و نصب تجهیزات، مراحل پایانی خود را طی می‌کنند، اما ایستگاه مرزداران کمی زودتر و تا پیش از پایان اردیبهشت ماه شرایط بهره‌برداری پیدا خواهد کرد. ایستگاه شهرک آزمایش هم در نوبت افتتاحیه‌های خرداد ماه قرار دارد.
در واقع با بهره‌برداری از ایستگاه‌های مرزداران و شهرک آزمایش، بخش میانی خط ۶ به طول ۷۳۰۰ متر کامل می‌شود و تمام ایستگاه‌های آن در اختیار مردم صبور پایتخت قرار خواهد گرفت.
در حال حاضر ۱۳۷ ایستگاه در خطوط هفتگانه شبکه مترو پایتخت فعال هستند که ۲۶ ایستگاه از آن‌ها در دوره کنونی مدیریت شهری به بهره‌برداری رسیده است. پیش‌بینی متولیان امر، افتتاح حداقل ۶ ایستگاه دیگر تا ۴ ماه آینده در خطوط ۳، ۶ و ۷ می‌باشد که درصورت تحقق این وعده، شمار ایستگاه‌های تکمیل شده در ۴ سال اخیر به ۳۲ ایستگاه (میانگین ۸ ایستگاه در هر سال) می‌رسد.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *