حوزه حمل و نقل پس از شهدای سلامت، بیشترین فوتی کرونا را داشته است

حوزه حمل و نقل پس از شهدای سلامت، بیشترین فوتی کرونا را داشته است

خبرگزاری آریا- معاون شهردار تهران گفت:‌ پس از شهدای جامعه سلامت، حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین فوتی کرونا را داشته است، ۳ خواسته مهم در حوزه حمل و نقل از رییس جمهور دارم.
به گزارش خبرگزاری آریا، سید مناف هاشمی دیروز در مراسم افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش که با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد با گرامیداشت یاد شهدای مدافعان سلامت، افزود: پس از شهدای جامعه سلامت، حوزه حمل و نقل عمومی (رانندگان تاکسی، اتوبوس و راهبران قطار) بیشترین تعداد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا را داشته است.
وی با اشاره به بهره برداری از ایستگاه شهرک آزمایش در خط ۶ مترو تهران ادامه داد: این ایستگاه در مجاورت دو بزرگراه تهران (شیخ فضل الله نوری و جلال آل احمد) قرار دارد. پس از افتتاح ایستگاه مرزداران در اردیبهشت ۱۴۰۰، امروز نوبت به بهره برداری از ایستگاه شهرک آزمایش رسیده است.
مناف هاشمی گفت: این ایستگاه در محدوده میانی خط ۶ مترو به طول ۷٫۵ کیلومتر قرار دارد و حدفاصل ایستگاه‌های دانشگاه تربیت مدرس و شهید ستاری را تکمیل می‌کند و عملکرد یکپارچه و پیوسته‌ای را پیدا می‌کند.
معاون شهردار تهران با اعلام اینکه تعداد ایستگاه‌های مترو امروز به ۱۴۰ ایستگاه رسیده است، افزود: ۳۰ ایستگاه و ۱۲ ورودی با حمایت دولت و شورای اسلامی شهر تهران در دوره مدیریت شهری پنجم افتتاح شده است.
وی گفت: ایستگاه شهرک آزمایش با عمق ۳۶ متری، عملیات اجرایی بسیار سختی را داشته است. این ایستگاه برای معلولان و کم توانان مناسب سازی شده است. همچنین این ایستگاه به طول ۱۴۰ متر، دارای سه دستگاه هواساز، ۱۰ دستگاه پله برقی و ۶ دستگاه آسانسور است. مناف هاشمی ادامه داد: هزینه ساخت این ایستگاه ۲۹۴ میلیارد تومان بوده است.۲۱۶ دستگاه اتوبوس، ۱۷۸ دستگاه مینی بوس و ۱۳ هزار و ۱۷۳ دستگاه تاکسی در این دولت نوسازی شده است.
مناف هاشمی افزود: معاونان حمل و نقل کلانشهر‌ها سه درخواست از ریاست جمهوری دارند. نخست، صدور واکسیناسیون برای رانندگان تاکسی و اتوبوسرانی در سراسر کشور است که فقط بیش از ۳۰۰ نفر در تهران فوتی راننده تاکسی داشته‌ایم. دستور دیگر تسریع در اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا به منظور خرید ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای کلانشهر‌ها است. این اقدام به مرحله نهایی رسیده و در آینده می‌تواند نوید تولید داخلی اتوبوس‌ها را به شهرداری‌ها بدهد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: درخواست دیگرم درباره هزار و ۵۰ دستگاه واگن مترو است. قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن منعقد شده و درخواست می‌شود که برای ۴۲۰ دستگاه باقی مانده که قرار است از محل واگن ملی تأمین شود، به مرحله اجرا برسد.
در پایان گزارش عملکرد مدیریت شهری از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، رییس جمهور دستور رسیدگی ویژه به خواسته ۳ گانه مدیریت شهری را به مدیران داد.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *