نصب ۶۲ دستگاه آسانسور و ۲۸۰ رشته پله‌برقی در ایستگاه‌های مترو

نصب 62 دستگاه آسانسور و 280 رشته پله‌برقی در ایستگاه‌های مترو

خبرگزاری آریا- در راستای تکمیل نواقص ایستگاه‌های بهره‌برداری شده و البته با اولویت قرار دادن سهولت تردد افراد کم‌توان جسمی و حرکتی، مدیرعامل شرکت مترو تهران در آخرین بازدید میدانی خود به چند ایستگاه سرکشی کرد و در جریان آخرین اقدامات مربوطه قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری آریا، یکی از الزامات بهره‌برداری از ایستگاه‌های جدید مترو در دوره کنونی مدیریت شهری، افتتاح آنها با حداکثر امکانات رفاهی استاندارد بوده و در این میان تمام ۳۰ ایستگاه بهره‌برداری شده در دوره جدید مدیریتی، به آسانسور، پله‌برقی، تجهیزات ایمنی، هواساز و … مجهز هستند. اما در کنار ایستگاه‌های تازه افتتاح شده، به موازات رفع نواقص ایستگاه‌های قبلی نیز در دستور کار قرار داشته به‌طوری که در ۴۴ ماه اخیر تعداد ۶۲ دستگاه آسانسور، ۲۸۰ رشته پله‌برقی و ۷۸ سامانه تهویه هوا در ایستگاه‌ها نصب و راه‌اندازی شده است. احداث و بهره‌برداری از ورودی‌های جدید ایستگاه‌های افتتاح شده قبلی در همین راستا صورت پذیرفته است.
آخرین نمونه آن نیز راه‌اندازی آسانسورهای ایستگاه میدان قیام بود که این امر با تجهیزات ایرانی صورت پذیرفت تا معلولان و نیز افراد کم‌توان جسمی و حرکتی بتوانند با شرایط آسانتری از امکانات ایستگاه مذکور بهره‌مند شوند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *