کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در نیمه غربی خط شش متروی تهران

کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در نیمه غربی خط شش متروی تهران

خبرگزاری آریا- مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها در نیمه غربی خط شش به ۱۷ دقیقه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، علی عبداله پور افزود: در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان، از روز یکشنبه ۳۰خرداد سرفاصله حرکت قطار‌ها در نیمه غربی خط شش از ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس تا ایستگاه شهید ستاری، از ۲۰ دقیقه به ۱۷ دقیقه کاهش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه خط شش متروی تهران ۳۱ ایستگاه دارد که ۱۲ ایستگاه آن به بهره برداری رسیده است، گفت: ایستگاه‌های شهید ستاری، شهید اشرفی اصفهانی، یادگار امام (ره)، مرزداران، شهرک آزمایش و دانشگاه تربیت مدرس در نیمه غربی این خط به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: سرفاصله حرکت قطار‌ها در نیمه شرقی این خط هر ۱۵ دقیقه می‌باشد و ایستگاه‌های دولت آباد، کیان شهر، بعثت، امیرکبیر، میدان شهدا و امام حسین (ع) در این بخش فعال هستند.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: امیدواریم با تکمیل و بهره برداری کامل از ایستگاه‌های خط شش و یکپارچه شدن سرویس دهی در این خط، دغدغه‌های حمل و نقلی شهروندان در این منطقه کاسته شود.
عبداله پور با اشاره به اینکه متروی تهران و حومه ظرفیت این را دارد که در خطوط درون شهری با سرفاصله ۲ دقیقه خدمات رسانی کند خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود هزار واگن کمبود داریم که اگر این تعداد واگن تأمین شود، می‌توانیم سر فاصله حرکت قطار‌ها را در خطوط شش و هفت همانند خطوط دیگر کاهش دهیم.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *