اجرای طرح ساماندهی مسافرین در راه مانده(ابن السبیل) در پایانه های تهران

اجرای طرح ساماندهی مسافرین در راه مانده(ابن السبیل) در پایانه های تهران

خبرگزاری آریا- علی رامشینی گفت: بسیاری از آیات و روایات بر احسان و کمک به افراد در راه مانده تاکید شده است
به گزارش خبرگزاری آریا، علی رامشینی، مدیر روابط عمومی سازمان با اشاره به اینکه در بسیاری از آیات و روایات بر احسان و کمک به افراد در راه مانده تاکید شده است افزود: با عنایت به شرایط اقتصادی و لزوم توجه به سفارش آیات در زمینه  احسان به افراد در راه مانده، اقدام به فعال نمودن پایگاههای خدمات اجتماعی در پایانه های تهران شدکه با حمایت نیکوکاران و افراد خیر و همچنین مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و با ارائه بلیت برای ایشان، سعی بر ساماندهی و ارائه خدمات به افراد در راه مانده(ابن السبیل) شده است.
رامشینی در ادامه افزود: پایانه ها در شهرهای بزرگ از مراکز تجمع و تنوع جمعیت محسوب می شوند و آسیب های اجتماعی عموماً بخش غیرقابل انکاری از پیامدهای این تجمع جمعیتی است. لذا با استقرار پایگاه های خدمات اجتماعی با همکاری سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران و حضور کارشناسان خبره و دلسوز در پایانه های غرب و جنوب، خدمات اجتماعی مناسبی به افراد آسیب پذیر در این دو پایانه بزرگ تهران ارائه می شود.
گفتنی است کارشناسان این پایگاه با گشت زنی در محوطه پایانه و شناسایی مددجویانی چون افراد در راه مانده(ابن السبیل)، دختران و کودکان فرار، کودکان کار، زنان آسیب پذیر، افراد بی خانمان و … پس از ارائه مشاوره های لازم، برای بازگشت آنها به زندگی عادی، ایشان را به مراجع ذیصلاح ارجاع می دهند.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *