تامین ۱۳ درصد هزینه‌های جاری متروی تهران از فروش بلیت

تامین 13 درصد هزینه‌های جاری متروی تهران از فروش بلیت

خبرگزاری آریا- مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: با انتشار ویروس کرونا و کاهش مسافران مترو در سال ۹۹ تنها سیزده درصد هزینه‌های جاری بهره برداری مترو از طریق فروش بلیت تامین شد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه، علی عبداله پور با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه سالانه برای انجام امور جاری حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد افزود: این رقم تنها شامل هزینه فعالیت‌های جاری از جمله تامین قطعات یدکی مصرفی، بیمه تجهیزات، هزینه‌های سخت افزاری و نرم افزار، قطار شویی و نظافت، هزینه آب، برق وسوخت، پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان رسمی و پیمانکاران می‌شود.
مدیرعامل مترو تصریح کرد: بهره برداری از مترو هزینه بالایی دارد و تامین این مبالغ از عهده شرکت خارج است و دولت هم در سال ۱۳۹۹ تنها ۲۰ میلیارد تومان به عنوان یارانه بلیت به مترو پرداخت کرده است و مترو تنها با فروش بلیت و کمک‌های شهرداری تهران به کار خود ادامه داده است.
وی گفت: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران همانند دیگر بخش‌های حمل و نقل از نظر مالی بسیار تحت فشار هستیم چرا که در کنار هزینه‌های جاری برای نگهداشت مترو و تعمیرات اساسی نیاز به اعتبار زیادی داریم.
عبداله پور ادامه داد: در سال ۱۳۹۹طبق محاسبات انجام شده ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای به روزرسانی و تعمیرات اساسی ناوگان و سایر تجهیزات شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و جبران عقب افتادگی این تعمیرات اعتبارنیاز بود. امسال با توجه به تغییر قیمت‌ها و افزایش تعداد ناوگانی که نیاز به تعمیرات اساسی دارند مطمعنا این رقم افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: با توجه به شرایط به وجود آمد تنها ۵۰ درصد از درآمد‌های پیش بینی شده از فروش بلیت محقق شد و همین شرایط را سخت‌تر کرده است.
وی خاطرنشان کرد: کاهش درآمد‌های مترو از هیچ طریقی جبران نشد، اما تمام توان خود را به کار گرفتیم برای حفظ سلامت شهروندان با حداکثر ظرفیت خدمات رسانی داشته باشیم تا سفری ایمن را برای شهروندان رقم بزنیم.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *