شهردار تهران: قرارداد خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برقی منعقد شد

شهردار تهران: قرارداد خرید 200 دستگاه اتوبوس برقی منعقد شد

خبرگزاری آریا- شهردار تهران با اشاره به نظرسنجی صورت گرفته پیش از شیوع ویروس کرونا، گفت: طبق این نظرسنجی آلودگی هوا و ترافیک دو معضل پایتخت از سمت شهروندان تشخیص داده شد.
به گزارش خبرگزاری آریا، پیروز حناچی امروز در مراسم رونمایی از اتوبوس تمام برقی تولید داخل و همچنین انعقاد تفاهم‌نامه خرید ۲۰۰دستگاه اتوبوس تمام برقی با حضور سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور مجازی رئیس جمهوری برگزار شد، افزود:سوخت ۵۰ درصد از اتوبوس‌های تهران گازوئیل است و این اتوبوس‌ها به دلیل پیمایش روزانه سهم بسزایی در آلاینده‌های ذرات معلق و ناشی از مصرف سوخت فسیلی دارند.
وی گفت: فناوری برقی شدن اتوبوس‌ها می‌تواند به زنجیره فناوری‌های تأمین دیگر خودرو‌های برقی و شخصی کمک کند و فناوری تمامی اتوبوس‌های داخل کشور تسری یابد.
حناچی افزود: امروز با تفاهم نامه‌ای که با شرکت دانش بنیان انرژی‌های نوآور دانشگاه تهران انجام دادیم، از دولت انتظار حمایت در این زمینه را خواستاریم.
شهردار تهران با بیان اینکه مدیریت شهری پس از این تفاهم نامه و رونمایی از یک دستگاه اتوبوس تمام برقی به سمت تولید انبوه اتوبوس‌های برقی حرکت خواهد کرد، از رئیس جمهور درخواست کرد: در بودجه ۱۴۰۰ حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برای اتوبوس‌های کشور پیش بینی شده است که اگر ریاست جمهوری موافق باشد بخشی یا تمام آن را به تولید اتوبوس‌های برقی اختصاص یابد.
امروز تفاهم نامه تولید و خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برقی توسط مدیریت شهری منعقد شد.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *