۲۰ تقاطع هوشمند به سامانه هشدار صوتی ویژه روشندلان تجهیز می‌شود

20 تقاطع هوشمند به سامانه هشدار صوتی ویژه روشندلان تجهیز می‌شود

خبرگزاری آریا- مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک تهران از برنامه تجهیز ۲۰ تقاطع هوشمند شهر تهران به سامانه هشدار صوتی چراغ عابرپیاده ویژه روشندلان به عنوان مناسب سازی معابر شهری برای استفاده شهروندان کم توان و ناتوان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل ترافیک تهران، کوروش جدی‌ثانی گفت: این سامانه جهت کمک به افراد روشندل محترم و کم هواس تهرانی در هنگام عبور از تقاطع و کاهش مخاطرات این گروه از افراد جامعه در هنگام گذر از معابر، طراحی و ساخته شده است، که البته در هنگام نصب و پس از نصب با عابرانی مواجه شدیم که نقصی در بینایی نداشتند، ولی از وجود این سیستم در تقاطعات استقبال کردند و وجود آن را بسیار مفید حتی برای افراد معمولی (سالخورده و یا دانش آموز) می‌دانستند.
مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران تصریح کرد: در راستای بکارگیری فناوری‌های نوین جهت تسهیل در عبور و مرور روشندلان محترم در تقاطع‌های زمان‌دار، با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با انجمن روشندلان تهران، اجرای آزمایشی این طرح در تقاطع‌های کلاهدوز-قیطریه (چهارراه قنات) و در نزدیکی انجمن اغاز شد، که پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح آزمایشی، ۱۰۷ سامانه هشدار صوتی در ۱۳ تقاطع هوشمند شهر طراحی و نصب شد.
جدی‌ثانی اظهار داشت: در مرحله نخست طرح، شرکت کنترل ترافیک تهران قصد دارد به عنوان مرحله یک این طرح تا انتهای تیر سال جاری، ۱۳ تقاطع هوشمند را به ۲۰ تقاطع ارتقا دهد که ان شاء الله به همین ترتیب راه اندازی خواهد شد.
وی افزود: همه مراحل طراحی و ساخت این سامانه در داخل کشور و توسط شرکت‌های توانمند و دانش بنیان انجام گرفته است و قابلیت هر گونه تغییر در سخت افزار و نرم افزار آن وجود خواهد داشت.
این سامانه هم‌اکنون در تقاطع‌های افریقا – حقانی، کلاهدوز – کاوه، کلاهدوز – آقامیری، (چهارراه قنات)، میدان صادقیه، میدان فردوسی، سهروردی – مطهری، بهشتی – سهند، گلبرگ – رشید، ثانی – گلستان، ولیعصر (عج) – مولوی، مصطفی خمینی – امیرکبیر (چهارراه سرچشمه)، جمهوری – سعدی، چهارراه تیرانداز، (حجربن عدی – رسالت) نصب شده است.

نویسنده نوشته: gavahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *